‍‍
کد خبر: ۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
شما جای من باشید، بعد از اینهمه تحقیق، به محتوای پیامک شک نمی کنید؟ اصلاً آیا بیانیه‌ای در کار بوده؟ کدام جمع کثیر اساتید؟ چه مخالفتی؟ و...
نشریه الکترونیک نقطه

به نام خدا

شب گذشته پیامکی از شماره 74------66 برایم ارسال شد. متن پیامک از این قرار بود:

«جمع كثيري از اساتيد دانشگاه هاي استان كرمان، با توجه به سخنان هنجارشكن علي مطهري، طي بيانيه اي اعلام نمودند: جهت جلوگيري از تشنج، خواهان لغو سخنراني نامبرده در دانشگاه هاي استان هستيم.»

این روزها بحث حضور علی مطهری در استان به موضوع مثلاً مهمی تبدیل شده. عده‌ای مخالف حضور او هستند و عده‌ای موافق حضور او. هرکسی هم برای خودش دلایلی دارد. تا جایی که دلایل شخصی باشد و در مقام بیان موضع خودشان باشند، برایم قابل هضم است. اما این پیامک که به نام «جمع کثیری از اساتید» در حال گسترش بود، برایم ایجاد سوال کرد. قطعا عده‌ای از اساتید انقلابی باید پشت آن می‌بودند که بیانیه مذکور صادر شده باشد. مراکز متولی اساتید داخل دانشگاه آن‌قدر پیچیده نیستند که نتوان فهمید چه کسی این پیام را از پنل پیامک ارسال کرده.

اولین جایی که به ذهنم رسید، بسیج اساتید بود. با چند نفر از اساتید که از مسئولین مختلف بسیج اساتید استان بودند تماس گرفتم. همه ابراز بی اطلاعی کردند. یکی از دوستان نیز که در سازمان مرکزی بسیج اساتید بود، به صراحت گفت این پیامک از طرف سازمان متبوع‌شان ارسال نشده است.

احتمال دادم برخی اساتید از طرف نهاد رهبری این اقدام را انجام داده باشند. با معاونت نهاد دانشگاه تماس گرفتم. ایشان نیز ابراز بی اطلاعی کردند و گفتند ما اصلاً در این مسأله ورود نکرده‌ایم و نمی‌کنیم.

موضوع برایم جذاب‌تر شد. کمی به اساتید حزب اللهی امیدوار شدم؛ یعنی ما شاهد یک اقدام خودجوش از سوی اساتید انقلابی دانشگاه هستیم که بدون واسطه هیچ ارگان رسمی‌ای یک اقدام مشترک انجام داده‌اند؟ به همین منظور به هر استادی که ذهنم می‌رسید شاید از این بیانیه اطلاع داشته باشد، تماس گرفتم. با هرکسی که صحبت می کردم، می گفت پیامک را خوانده، اما اصلاً از بیانیه اطلاعی ندارد.

شما جای من باشید، بعد از اینهمه تحقیق، به محتوای پیامک شک نمی کنید؟ اصلاً آیا بیانیه‌ای در کار بوده؟ کدام جمع کثیر اساتید؟ چه مخالفتی؟ و...

چه‌قدر راحت می‌توان با یک پیام برای تغییر چهره‌ی یک جریان استفاده کرد ...


یکی از اساتید دانشگاه شهید باهنر کرمان


مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: