‍‍
کد خبر: ۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
محمدرضا نعمت زاده در آیین افتتاح کارخانه گندله سازی شماره ۲ مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان معاون اول ریاست جمهوری را همراهی می کرد در نطق خود گفت : در سفر رئیس جمهوری به البرز حدود ۱۲ صنعت با اهمیت راه اندازی می شود!

نشریه الکترونیک نقطه او به نقل از پایگاه کارگران کرمان/ اسحاق جهانگیری برای افتتاح چند پروژه عمرانی در سیرجان به دیار کریمان قدم نهاد که وزرای صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان، نیرو، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان برنامه و بودجه و برخی معاونان وزرا در این سفر ۲ روزه اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.
سفر به شهرستان های جنوب استان کرمان و افتتاح طرح های مختلف و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان است.

محمدرضا نعمت زاده در آیین افتتاح کارخانه گندله سازی شماره ۲ مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان و مجموعه ورزشی این شرکت در سیرجان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، در جایگاه سخنران قرار گرفت و گفت: کارخانه گندله سازی شماره ۲ گل گهر یکی از واحدهای کلیدی است زیرا قبل از راه اندازی این کارخانه دچار کمبود گندله بودیم که با راه اندازی این واحد زنجیره تولید فولاد کشور تکمیل می شود.
وی ادامه داد : تولید کنسانتره در کشور از ۳۱ میلیون تن به ۴۵ میلیون تن در سال رسیده و در زمینه آهن اسفنجی نیز میزان تولید از ۲۲ میلیون تن به ۲۸٫۸ میلیون تن افزایش یافته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان تولید شمش در کشور از ۲۲ میلیون تن به ۲۷ میلیون تن افزایش یافته است و در این زمینه طرح های مختلفی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

"مراحل مختلف تکمیل زنجیره فولاد پس از سنگ آهن که از معدن استخراج می شود، شامل تبدیل سنگ آهن به کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی، شمش و محصولات فولادی است.”
نعمت زاده ادامه داد: یکی از سیاست های مورد نظر در اقتصاد مقاومتی جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده برای کشور است.
وی گفت: مجموعه گل گهر سیرجان، گل می آفرینند و اینجا به عنوان گل گهری ها یک مرکز، مجموعه معدنی و صنایع وابسته را ایجاد می کنند لذا  در این مجموعه در آینده شاهد پیشرفت های بسیار زیادی خواهیم بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در زمینه مس نیز تکمیل زنجیره تولید دنبال می شود ، افزود: تا حد ممکن برای حل مشکلات حوزه حمل و نقل معدنی و صنعتی با همکاری راه و شهرسازی در حال حل مشکلات موجود هستیم.
نعمت زاده  یادآور شد: "صنایع و معادن کشور علاوه بر وظایف ذاتی خود به سایر بخش ها نیز کمک می کنند که این امر موجب شده سوددهی این مجموعه ها کاهش یابد و تقاضا داریم کمک شود هر بخش وظیفه خود را انجام دهد.”

وزیر صنعت  گفت: در قانون پیش بینی شده که وزارت نیرو باید آب و برق را تا پشت دیواره شهرک ها بیاورد اما این کار انجام نمی شود.
وی افزود: در سفر رئیس جمهوری به البرز حدود ۱۲ صنعت با اهمیت راه اندازی می شود.
کارخانه گندله سازی شماره ۲ شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان با ظرفیت تولید پنج میلیون تن گندله با حضور معاون اول رئیس جمهوری در این شهرستان به بهره برداری رسید.
چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به صورت ریالی و ۱۰۳ میلیون یورو برای احداث این کارخانه سرمایه گذاری شده است و با افتتاح آن برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می شود.
سخن سردبیر :

درست زمانی که در کرمان وضعیت معادن ذغال سنگ در حالت احتضار قرار دارند ، هر روز خبر تعطیلی یک واحد تولیدی به گوش می رسد و کاهش اشتغال و افزایش بیکاری به اوج خود رسیده است یک شرکت معدنی و صنعتی توانسته است گوی سبقت را ربوده و به طرح های عمرانی و توسعه ای خود بپردازد ،لذا با توجه به اوج مشکلات اقتصادی درکشور ونیاز های عمرانی آیا این خواسته زیادی است که  سود معادن استان برای مردم کرمان  خرج شود و آنان  از درامد حاصل از این شرکت ها نفع برده و در رفاهی حداقلی امرار معاش کنند .

سخنان وزیر صنعت ؛ "صنایع و معادن کشور علاوه بر وظایف ذاتی خود به سایر بخش ها نیز کمک می کنند که این امر موجب شده سوددهی این مجموعه ها کاهش یابد و تقاضا داریم کمک شود هر بخش وظیفه خود را انجام دهد” در رابطه با شرکتی که سعی دارد رفاه مردم سیرجان را با پروژه های ورزشی وانتقال آب و غیره…. رفع کند نشان از عدم توجه وزیر صنعت به رفاه مردم و تلاش سختکوشانه ای برای جمع آوری پول در دولت است تا صرف مذاکرات و سفرهایی شود که هیچ عایدی برای مردم ایران نداشته است .

در ادمه نعمت زاده به واحد های صنعتی که  توسط ریاست جمهوری محترم در استان البرز افتتاح می شود اشاره می کند آیا این سخنان برای مردم دیار کریمان، اشتغال ، رفاه ، و رشد اقتصادی واحد های تولیدی می شود ؟؟؟ لذا بیان پروژه های دیگر استان ها د رخلال برنامه های استانی یک استان پهناور  آیا یک اشتباه لفظی است  و یا یک شعار تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری ؟؟؟ آیا وقت آن نرسیده هرکس در جای خود قرار گیرد و راه رشد و تعالی کشور را پیش ببرد وزیر صنعت در استان کرمان بهتر نیست از برنامه های خود برای اشتغال ، خروج از رکود در واحد های تولیدی تعطیل شده و مشکلات پیش روی تامین سرمایه در گردش از سوی بانک ها سخن بگوید و مشکلات اقتصادی این استان را رفع نماید ؟؟؟؟


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: