‍‍
کد خبر: ۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
رئیس دادگستری رفسنجان:
رئیس دادگستری رفسنجان گفت: عامل اصلی بسیاری از پرونده‌هایی که وارد دادگستری این شهرستان می‌شود، فقر است.

نشریه الکترونیک نقطه اوج به نقل از فارس/ حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی بعدازظهر امروز در گردهمایی فصلی مدیران عامل انجمن‌های حمایت از زندانیان استان کرمان در تالار عقیق رفسنجان اظهار کرد: در زمانی قرار داریم که سرعت لغزش‌ها بیشتر است.

وی تصریح کرد: در این زمان شیطان تمام سواره نظام و پیاده نظام خود را وارد عرصه کرده و سعی دارد همه مسلمانان به ویژه جوانان را از راه خارج کند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه نوع نگاه به خانواده‌های زندانیان باید تغییر کند، تصریح کرد: امام علی(ع) فرمودند نگاه‌ها و برخوردها به شخصی می‌تواند آن شخص را اصلاح و یا فرد را فاسد‌تر کند.

وی افزود: ضعف ایمان و بی‌حیایی از آثار فقر است، اگر فقر انسان را در تنگنا قرار دهد، انسان دست به هر کاری می‌زند، انجمن‌های حمایت از زندانیان کاری جهادی در زمانی که رکود و تحریم‌ها وجود دارد انجام می‌دهد و در راستای حمایت از خانواده‌های زندانیان گام بر می‌دارد.

پورمحمدی ادامه داد: این انجمن خانواده‌ها را نگهداری می‌کند تا گرفتار بزهکاری و فساد نشوند، لذا نباید این کار را کوچک شمارید و باید کمک به خانواده‌های زندانیان را نعمتی از سوی خداوند بپندارید.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌ها اگر به معنویات و انجام نماز بپردازند، بزهکاری‌ها کم می‌شود، بنابراین سروکار گذاشتن با افرادی که نماز نمی‌خوانند به مرور زمان اثرات منفی خود را نشان می‌دهد پس باید به مسئله نماز و معنویات بها داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: