‍‍
کد خبر: ۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
صبح که بر می خیزی و می خواهی مسیر کار یا خریدت را انتخاب کنی همیشه بر سر راهت است تقاطع میدان آزادی که همیشه پر از خودرو هایی است که ترافیک را خود رو می سازند اما این روزها روز و شب های این میدان حال و هوای دیگری دارد.

نشریه الکترونیک نقطه اوج به نقل از کرمان 1400/ صبح که بر می خیزی و می خواهی مسیر کار یا خریدت را انتخاب کنی همیشه بر سر راهت است تقاطع میدان آزادی که همیشه پر از خودرو هایی است که ترافیک را خود رو می سازند اما این روزها روز و شب های این میدان حال و هوای دیگری دارد. ساخت زیرگذری که قرار است آمد و شد را در یک کلانشهر آسان بسازد تا آلودگی کمتری وارد حلق خلق الناس شود.
البته این میدان یکی از ۹ پروژه ی عظیم شهری کرمان است که هرچند در مدت ۲۲ ماه اجرایی شدنش ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد اما اجرای آن توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در اجرای پروژه های عظیم در خاورمیانه حرف اول را میزند، نوید چهره‌ای متفاوت از گذشته و عینیت بخشیدن عنوان «کلان‌شهری» رابه مردم کرمان می دهد.
بدون پول بدون قرارداد
البته نه تنها قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بدون دریافت پول و حتی داشتن قرارداد کار را شروع کرد بلکه بدهی میلیاردی دولت هم موجب نشده است که یک روز کار عقب بماند و یا حقوق فردی پرداخت نشود.
سردار اکبری ضمن بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در شرایط نامناسب نقدینگی در کشور و با ایجاد اشتغالزایی، توانسته است معوقات و حقوق پرسنل خود را حتی در بدترین حالات، به موقع پرداخت کند؛اظهار کرد: در این زمینه اجازه نداده است که حتی یک روز پروژه ای متوقف شود و این اقدامی است که مجموعه سپاه پاسداران با تمام توان، در استان کرمان به کار گرفته است.
رزم حسینی استاندار کرمان در این خصوص با اعلام اینکه پروژه های عمرانی شهر کرمان را در حالی آغاز نمودیم که هیچ پیمانکاری حاضر به سرمایه گذاری در کرمان نبود،عنوان می کند: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بدون دریافت پول کار را شروع کرد و در ۲۲ بهمن ماه سال جاری کار به اتمام خواهد رسید و مسیرها تا بهمن ماه باز خواهد شد که در نهایت ارزش افزوده زیادی برای مالکان مغازه‌های این منطقه ایجاد می‌شود.
علی اکبر مشرفی رییس شورای شهر کرمان با اعتراف به اینکه هنوز قرارداد این پروژه به امضا نرسیده است می گوید: پروژه میدان آزادی با پیشرفتی بالای ۶۰ درصد در حال انجام است و در زمینه پیشرفت این پروژه مشکل خاصی وجود ندارد.
کمال جوانمرد عضو شورای شهر هم اظهار داشت : نبود قرارداد برای پروژه میدان آزادی برای ما هم جای سوال دارد که چرا این کار انجام نشده است و هنوز جواب قانع کننده ای به اعضای شورا داده نشده است ؛ چرا تا کنون تنظیم این قرارداد طول کشیده است اما این نکته قابل توجه است که همچنان قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران در حال کار بر روی پروژه است و از انجام کار عقب نمی باشد.
سختی کار در روی زمین و عمق زمین
موسی نجفی مدیر پروژه های قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان در رابطه با همزمان بودن پروزه ها چه توجیهی می تواند داشته باشد وآیا این پروژه ها با مطالعه و برنامه شروع شده است، اذعان داشت: کل پروژه هایی که باید در سطح شهر شروع شود ابتدا طرح ترافیکی آن در کارگروه ترافیک شهرستان مطرح می شود و پس از اینکه مصوبات طرح اولیه پذیرفته شد به شورای ترافیک می رود و در آنجا مطرح می شود و تمام گرای های ترافیکی آن مطرح می شود و اگر میدان آزادی تا چهار راه سمیه ، از امیر کبیر تا میدان آزادی، تقاطع شهید بادپا با ابوذر طوری انتحاب شده که تا حد امکان مشکلات ترافیکی نداشته باشد.
مدیر پروژه های قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان گفت: متاسفانه کل پروژه هایی که در طول سالیان در کرمان انجام شده و نقشه هایی که ساخته شده در دسترس ما نیست و اتفاقی که در تهران در اثر ترکیدگی لوله گاز ایجادشد ما نمی توانیم بدون اینکه قبلا شناسایی را انجام دهیم بیاییم حفاری را اجرا کنیم  که بسیار خطرناک است.
نجفی از فعالیت ۱۷۸ نیروی متخصص در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) شهر کرمان خبر داد و افزود: از تعداد ۱۷۸ نفر نیروی متخصص تنها ۵ نفر غیر بومی و مابقی بومی می باشند.
مدیر پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان ، مبنی بر اینکه مردم معترضند که کارگران را پای کار نمی بینند، بیان داشت: بسیاری از کارها ، شمع در عمق ۶۲ متر حفاری و بتن ریزی انجام می شود که بسیار کار سنگین است و این را باید از نزدیک نظاره گر بود تا به سختی کار پی برد.

 
fatf در مقابل توسعه کرمان
کمال جوانمرد عضو شورای شهر کرمان در رابطه با عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کرمان تشریح کرد : اکنون کرمان میزبان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد که برای اجرای پروژه های عظیمی در کرمان گام برداشته است و از آن جایی که شان نزول و دستور کار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشارکت در امر سازندگی است این قرارداد fatf بر روی سازندگی و عمرانی کشور تاثیر می گذارد .
عضو شورای شهر کرمان ابراز داشت : قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری بعد از جنگ در بحث سازندگی و عمران کشور مشارکت کرده است ولی با قرارگاه fatf مستقیما قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زمین گیر می شود .
وی بیان کرد : قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اجرای حدود ۱۹۰۰ پروژه عظیم زیربنایی در کشور بزرگترین پیمانکار پروژه های عمرانی دولتی است و با اجرای قرارداد fatf عملا این قرارگاه تحریم شده و تمام پروژه ها در حالت سکون و راکد باقی می مانند و این مستقیما تاثیر منفی بر روی آبادانی و زیرساخت های کشور خواهد گذاشت.
این استاد دانشگاه وظیفه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محرومیت زدایی و آبادانی بعد از جنگ دانست و گفت : تحریم های شدیدی بر علیه این قرارگاه در نیمه ۲۰۱۰ توسط دولت آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل صورت گرفته است؛ اما این قرارگاه علارغم تهدیدهای ممکن با اقتدار به کار خود ادامه داده است ولی fatf عملا این حلقه تهدید را تنگ تر می کند و از توانایی و اقتدار سازندگی این قرارداد می کاهد .
جوانمرد اظهار داشت : قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کرمان در حال احداث ۹ پروژه تقاطع غیر هم سطح می باشد که مهمترین این پروژه ها میدان آزادی است و در حال حاضر هم حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و در کارگاه های این قرارگاه در کرمان ۲۰۰ متخصص در حال فعالیت هستند و در طول شبانه روز ۱۳ تیم کاری در سه شیفت کار انجام می دهند.
لازم به ذکر است، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پایان جنگ تحمیلی ، در سال ۱۳۶۸ و در راستای اوامر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) مبنی بر مشارکت در امر بازسازی کشور وارد عرصه سازندگی میهن اسلامی شد.
این قرارگاه با بهره گیری از نیروی انسانی متعهد ، مجرب و دانشی و با برخورداری از حجم بالای امکانات ،تجهیزات ،ماشین آلات کاملاً تخصصی، پیشرفته ومنحصر بفرد آمادگی کامل دارد پروژه های بزرگ وپیچیده رادر کمترین زمان ممکن وبا رعایت کلیه استانداردها و مشخصات فنی و مهندسی و با متناسب ترین روش اجرایی حتی به صورت EPC اجرا نماید .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: