‍‍
کد خبر: ۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
محمدعلی رنجبر/ داستان كسانى كه غير خدا را ولی خود قرار داده اند. همچون عنكبوت است كه خانه‏ اى براى خويش ساخته...
نشریه الکترونیک نقطه / محمدعلی رنجبر - به مناسبت 13 آبان / چرا تکیه به آمریکا کار ابلهانه ای است؟

خداوند در قرآن می فرمایند:
مثَلُ الَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِيَاءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتًا وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ ﴿عنکبوت/۴۱﴾
داستان كسانى كه غير خدا را ولی خود قرار داده اند. همچون عنكبوت است كه خانه‏ اى براى خويش ساخته و در حالیکه حقیقتا سست‏ ترين خانه ‏ها همان خانه عنكبوت است. اگر علم داشتند.

چرا خانه عنکبوت؟
چندی پیش مستندی را میدیدم  که گوینده بیان میداشت در بین عنکبوتها فقط عنکبوت ماده است که خانه می سازد و تازه متوجه شدم، قرآن 1400 قبل چه زیبا به این نکته اشاره کرده است زیرا فعل اتخذت را که مونث است برای لفظ عنکبوت که مذکر است به کار برده است. ولی این نوع کاربرد نکته بسیار زیبایی دارد و آن اینکه عنکبوت ماده کارش خانه ساختن است (العنکبوت اتخذت بیتا)
اما در این مستند جالب نشان میداد که عنکبوت ماده بعد از اتمام جفتگیری عنکبوت نر را می کشد و بعد از به دنیا آمدن بچه هایش، آنها مادرشان را میکشند یعنی هیچ پیوند وعلقه ای در بین آنها نیست و این یعنی سست ترین خانه ها که هیچ ارتباط خانوادگی بین آنها نیست. در واقع بحث سست بودن خانه عنکبوت فقط اشاره به ماده و فیزیک و استراکچر آن ندارد.

حال اگر کسانی قدری بلاهت را کنار گذاشته و به رفتار غربی ها و آمریکایی ها در قبال دست نشانده های خود مانند: شاه ایران، صدام، بن لادن، بن علی، مبارک، مرسی و غیره توجه کنند، دیگر این همه سینه چاک آمریکا نخواهند بود چرا که بعد از استفاده مانند تفاله آنها را به کناری پرت خواهد کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: