‍‍
کد خبر: ۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم اخبار کذب منتشر شده در خصوص قتل های اخیر در سطح شهرستان بم را تکذیب کرد و افزود: هیچ پزشکی در بم مورد سوء قصد (قتل) قرار نگرفته است.

نشریه الکترونیک نقطه اوج به نقل از پایگاه دادگستری استان کرمان/ محمد ضیاالدینی با اعلام اینکه  در این رابطه دونفر متهم دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده اند،اظهار داشت:پرونده پس از صدور کیفر خواست از سوی دادسرا به دادگاه کیفری دو شهرستان بم جهت صدور حکم ارسال گردیده است.

وی عنوان کرد: بر اساس ماده 698 قانون مجازات اسلامی ( تعزیرات ) اشخاصی که به قصد تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی اکاذیبی را بر خلاف حقیقت به وسیله نامه یا شکوائیه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش اظهار یا منتشر نماید یا به نقل قول از شخص حقیقی یا مقامات رسمی منتشر نماید به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد شد .

این مقام قضائی تصریح کرد: در صورتی که این جرایم به وسیله سامانه های رایانه ای و مخابراتی ( فضای مجازی ) صورت گیرد مجازات آن تشدید شده و به موجب ماده 746 قانون مجازات اسلامی به نود و یک روز تا دوسال حبس و از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

وی هشدار داد: اخیرا عده ای از اشخاص آگاهانه یا ناآگاهانه شایعاتی را در شهرستان مبنی بر وقوع قتل هایی به وسیله یک دستگاه خودرو سواری پژو به صورت مسلحانه مطرح نموده اند که دستگاه قضایی شهرستان با کسانی که قصد دارند از طرق شایعه پراکنی امنیت روانی مردم را به خطر بیاندازند به شدت برخورد خواهد کرد.

وی بیان کرد:شهروندان در انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی دقت لازم را داشته باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: