‍‍
کد خبر: ۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۳
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از کارهای مهمی که در حوزه اقتصاد باید انجام شود عملیاتی شدن رویکرد اقتصاد مقاومتی در کشوراست.

نشریه الکترونیک نقطه اوج به نقل از ایسنا/ ” محمدرضا پورابراهیمی” در مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل در هنرستان پسرانه حاج اصغر اسماعیلیان اظهار کرد: به دلیل اهمیت موضوعات اقتصادی و شرایط موجود در کشور تمام حجمه دشمنان در مواجه با جمهوری اسلامی از رویکرد اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از اقدامات خصمانه دشمن را تحریم علیه کشور دانست و افزود: در طی سالهای اخیر اقداماتی مانند تحریم بانک مرکزی، حوزه های مرتبط با بیمه، بحث های مربوط با فروش نفت خام موضوعاتی بودند که دشمنان در بحث اقتصادی برای فشار به جمهوری اسلامی برنامه ریزی و پی گیری می کردند.

نماینده مردم کرمان و راور اظهار کرد: در حوزه پدافند غیرعامل یکی از اقداماتی که دشمنان به شکل جدی دنبال می کنند تا  ساختار تولید کشور را با واردات بی رویه در بحث قاچاق کالا دچار مشکل کنند.

وی ادامه داد: در حوزه پدافند غیرعامل یکی از محورهای مهم عدم استفاده از کالای قاچاق در کشور است که بخشی از آن به اجرای قانون و بخش دیگری از آن به فرهنگ سازی در کشور مربوط می شود.

پورابراهیمی میزان واردات قاچاق کالا به کشور را یک دوم بودجه عمرانی کشور اعلام کرد و عنوان کرد: بخش زیادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا معطل مانده و اجرایی نمی شود که باید دولت در خصوص این موضوع تصمیمات خوبی اتخاذ کند و هرچه سریعتر آن را اجرایی و عملیاتی  کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز کرد: جلوگیری از واردات کالای قاچاق در کشور تولید ملی را احیا خواهد کرد، اگر از کالای داخلی کشور استفاده شود باعث تضمین اشتغال جوانان خواهد شد.

وی با اشاره به ابلاغیه مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی افزود: یک از کارهای مهمی که در حوزه اقتصاد باید مد نظر قرار گیرد عملیاتی  شدن رویکرد اقتصاد مقاومتی در کشور است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: