‍‍
کد خبر: ۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
ورای آمدن یا نیامدن وی به کارزار ریاست جمهوری آینده، باید فکری به حال مسئولینی کرد که در عالی‌ترین مقام و جایگاه‌ها قرار دارند و از مشربی گِل‌آلود و غیرشفاف به اطلاعات پیرامون خود دست پیدا می‌کنند

نشریه الکترونیک نقطه اوج - این روزها در کنار خبر سفر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، به شهرستان جیرفت، خبر حضور مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری آتی نیز پُررنگ است. خبری که واکنش‌های زیادی در بین موافقان و مخالفان احمدی‌نژاد داشته. در کنار این، شایعه‌ی پرداخت 250هزار تومان یارانه توسط دولت احتمالی به ریاست احمدی‌نژاد، دست‌آویز خوبی شده برای تمسخر، توهین و حتی اشتباهات بزرگ، از سوی افراد بزرگ.

در کرمان هم برخی مسئولین و اهالی رسانه این شایعه را علی‌رغم تکذیب زودهنگام احمدی‌نژاد در حساب توئیترش – و بازنشر گسترده در رسانه‌های کشور- باور کرده‌اند و در مقابل آن موضع گرفته‌اند. صرف نظر از موضع‌گیری، مخالفت و موافقت و اصلاً ورای آمدن یا نیامدن وی به کارزار ریاست جمهوری آینده، باید فکری به حال مسئولینی کرد که در عالی‌ترین مقام و جایگاه‌ها قرار دارند و از مشربی گِل‌آلود و غیرشفاف به اطلاعات پیرامون خود دست پیدا می‌کنند.

به اشتباه انداختن یک مسئول عالی‌رتبه که دارای جایگاه معنوی بالایی در استان است و نیز رساندن اخبار گزینشی و حتی غلط به چنین شخصی که او را وادار به موضع‌گیری نماید و سپس پوشش آن توسط رسانه‌های معلوم‌الحال که سابقه‌ی مشخصی در انتشار اکاذیب، شانتاژ و خبرسازی به نفع جریان سیاسی متبوع خود دارند، علاوه بر نمایان کردن ضعف رسانه‌‌ها و فعالین رسانه و ارتباطات در جبهه‌‌ی مومن و انقلابی، و نیز آشکار کردن خلاء ناشی از فقدان رسانه‌‌ی ممیز، مربوط به این طیف، زنگ خطری است برای افکار عمومی، که منبع اخبارشان رسانه‌های بی‌تقوایی باشند که سابقه‌ی سیاهی در جریان اطلاع‌رسانی وابسته به انقلاب اسلامی و جبهه‌ی مومن و انقلابی دارند. این، زنگ خطری است که مسئولین امر و متولیان امر در راستای رساندن اخبار شفاف و متقن به مسئولین و بزرگانی که وقت کمتری را برای پایش و خواندن اخبار دارند، به الزامات خبررسانی بر مبنای نگرش دینی و انقلابی پای‌بند باشند و راه را بر سوء استفاده‌ی برخی افراد معلوم‌الحال ببندند.


ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
0
0
سید یحیی؟
نام:
ایمیل:
* نظر: