‍‍
کد خبر: ۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
از زمان اکران فیلم محمد رسول‌الله (ص) در کرمان تاکنون، 4 هزار و 340 نفر از این فیلم تاریخی استقبال کردند.
نشریه الکترونیک نقطه اوج به نقل از فارس / مریم‌سادات بهادری - سینما به عنوان هنر هفتم یکی از ابزارهای مهم فرهنگی تأثیرگذار در جذب مردم به شمار می‌رود، سینمای ایران طی دوران فعالیت خویش همواره با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده است به طوری‌که طی سال‌های اخیر در بعضی از سینماها با وجودی که تجهیزاتشان به‌روز شده، شرایط فروش خوب نیست و مردم تمایل چندانی به سینما رفتن ندارند.

این در حالی است که شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و رسانه‌های گوناگون، فیلم‌ها و لوح‌های فشرده در جامعه گسترش پیدا کرده است و به اظهار نظر بعضی‌ها، سینماها دچار عقب‌ماندگی شده‌اند.

پس دست‌اندرکاران سینما و سینماگران به این فکر افتادند تا برای جبران این عقب‌ماندگی با ابتکارات و برنامه‌ریزی‌های مناسب جایگاه از دست رفته را باز یابند، طی این سال‌ها بسیاری از تهیه کنندگان و کارگردانان فیلم‌ها با روی آوردن به ساخت فیلم‌های شاخص تدبیر مؤثری در زمینه جبران کاهش استقبال از سینماها اندیشیدند.

فیلم سینمایی محمد رسول‌ا‌‌لله (ص)، آخرین ساخته مجید مجیدی از جمله آثار فاخری است که برای تولید آن پنج سال زمان صرف شده است و در دهه کرامت روی پرده سینما رفت.

این فیلم 171 دقیقه‌ای درباره سال‌های اولیه زندگی پیامبر اسلام (ص) است که با بودجه 50 میلیون دلاری تولید شده و به عنوان گران‌ترین فیلم ساخته شده در ایران شناخته می‌شود.

فروش بلیت‌های این فیلم سینمایی در روزهای آغازین اکران در سراسر کشور نشان از استقبال پرشور مردم داشت.

نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم محمد رسول‌الله (ص)

صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فعالان مجازی که چندی پیش در شهر مشهد برگزار شده بود در ارتباط با دیدگاه مقام معظم رهبری درباره فیلم مجیدی گفت: شنیده‌ام ایشان بعد از دیدن فیلم که به نظر می‌رسید، زمانش طولانی و خسته کننده بوده باشد، فرمودند: «حاضرم همین الان با همان شوق اولیه فیلم را از اول تا به آخر دوباره ببینم».

فرشید فلاح‌لاله‌زاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به اینکه فیلم تاریخی محمد رسول‌الله (ص) مهم‌ترین فیلم بین‌المللی جمهوری اسلامی است، افزود: این فیلم نشانه بارزی از دیپلماسی فرهنگی است.

استقبال بی‌نظیر از فیلم محمد رسول‌الله (ص) در کرمان

وی به استقبال بی‌نظیر مخاطبان از فیلم محمد رسول‌الله (ص) در سراسر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این فیلم در استان کرمان هم مورد اقبال عمومی قرار گرفته به طوری‌که لحظه به لحظه، میزان استقبال در حال افزایش است.

فلاح‌لاله‌زاری با اعلام اینکه هم‌اکنون چهار سالن سینما در کرمان هر روز این فیلم را اکران می‌کنند، تصریح کرد: هر روز در همه سالن‌ها میزان استقبال مردم در حال افزایش است.

وی با ابراز خرسندی از اکران این فیلم در کرمان یادآور شد: این فیلم با احیای سینماهای شهرستان‌های بم، شهربابک و رفسنجان همراه بوده است.

فلاح‌لاله‌زاری با بیان اینکه در حال حاضر این فیلم تنها در کرمان اکران می‌شود، گفت: به‌زودی این فیلم در شهرستان‌های بم، شهربابک، رفسنجان و زرند نیز اکران می‌شود.

وی افزود: به علت تعطیل شدن سینمای شهرستان زرند، مجتمع فرهنگی ـ هنری این شهرستان برای اکران فیلم محمد رسول‌الله (ص) تجهیز شده است.

اکران فیلم محمد رسول‌الله (ص) و زنده شدن سینماها در کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به افزایش میزان فروش در کرمان اشاره و اظهار کرد: استقبال مردم طی روزهای اکران این فیلم، سبب زنده شدن سینماها شده است.

فلاح‌لاله‌زاری تصریح کرد: تاکنون در سینما آسیا یک‌هزار و 365 نفر، سینما مهتاب یک‌هزار و 250 نفر و در دو سالن سینمای شهر تماشا یک‌هزار و 725 نفر از این فیلم استقبال کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه این فیلم از هشتم شهریور در کرمان به روی پرده سینما رفته است، یادآور شد: تاکنون روند رو به‌رشد این فیلم بی‌نظیر بوده است.

فلاح‌لاله‌زاری، این فیلم را یادآور صلح و مبارزه فرهنگی با افراط گرایی و به تصویر کشیدن چهره اسلام ناب محمدی دانست و به خانواده‌ها توصیه کرد این فیلم را ببینند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: