‍‍
کد خبر: ۸۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
نشریه الکترونیک نقطه به نقل از ایسنا - سرپرست شهرداری کرمان گفت: برای میدان «آزادی» شش سناریو تعریف شده است. "علی بابایی" با بیان این مطلب اظهار کرد: هر کدام از این سناریوها براساس هزینه‌ها و توجیه فنی و اقتصادی در شورای ترافیک شهرستان و استان بررسی می‌شوند و یکی از آنها پس از تصویب در شوراهای ترافیک شهرستان و استان و شورای اسلامی شهر، اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تلاش شده تا وضعیت میدان «آزادی» به‌عنوان یک مرکز تجاری مهم حفظ شود، گفت: آنچه که اکنون در میدان «آزادی» در حال انجام است، گمانه‌زنی برای وضعیت خاک، آب‌های زیرسطحی و تاسیسات زیرزمینی است تا براساس آن، بهترین گزینه و مقرون به‌صرفه‌ترین طرح انتخاب و اجرا شود.

سرپرست شهرداری کرمان با بیان اینکه از سناریوهای موجود، چهار سناریو به‌طور جدی بر ساخت زیرگذر تاکید دارد، گفت: در مرکز شهر کرمان که فاصله‌ی تقاطع‌ها از جمله میدان «آزادی» تا چهارراه «سمیه» و از «سمیه» تا «ولی‌عصر» و هم‌چنین «آزادی» تا چهارراه «امام جمعه» و «فیروزه» کوتاه است، تقاطع‌های این محدوده باید در یک بسته دیده و اجرا شود تا ترافیک از یک تقاطع به سرعت عبور نکند و در تقاطع دیگر معطل بماند.

بابایی افزود: کار ژئوتکنیک بقیه‌ی تقاطع‌ها هم انجام شده است.

وی برنامه‌ زمان‌بندی پل‌هایی که باید به‌وسیله‌ مؤسسه‌ی شهید رجایی قرارگاه خاتم اجرا شود را 26 ماهه دانست و بیان کرد: اکنون، سه پل در تقاطع‌های «هوانیروز»، بولوار «شهید صدوقی» و «ابوذر» آغاز شده و به مرور، کار هشت پل به طور همزمان آغاز می‌شود.

سرپرست شهرداری کرمان همچنین با بیان اینکه برای پل‌سازی در شهر کرمان، بهترین گروه‌های مشاور را وارد کرده‌ایم، گفت: همه‌ پروژه‌های شهری به‌وسیله‌ گروه‌های مشاور که از دل دانشگاه بیرون آمده‌اند، دارای مجوز هستند و اجازه کار مشاوره‌ای دارند، طراحی می‌شوند.

بابایی افزود: در تمام تقاطع‌های غیرهمسطح نیز مشاور براساس مطالعات جامع ترافیک شهر کرمان، طرح ارایه کرده است؛ ضمن اینکه برای هر کاری که مشاور کار انجام می‌دهد، ابتدا اطلاعات محلی و اولیه از جمله تعداد سفرها و خودروهایی که در مسیر رفت‌وآمد می‌کنند و تعداد سرنشین‌ها را برداشت می‌کنند و براساس آن، چند سناریو تعریف می‌شود.

وی ادامه داد: قرارگاه خاتم نیز مشاوران بسیار قوی دارد؛ ضمن اینکه کارخانه‌ قرارگاه در کرمان در حال راه‌اندازی است و قرار است پل‌های کرمان، با روشی پیشرفته‌تر از کاری که در پل «صدر» تهران انجام شده، ساخته شوند.

بابایی در خصوص تفاوت دیگر کار مؤسسه‌ شهید رجایی قرارگاه خاتم بیان کرد: تفاوت دیگر این پروژه‌ها، با سایر پروژه‌هایی که تاکنون در شهر کرمان اجرا شده این است که موسسه‌ شهید رجایی قرارگاه خاتم، اطلاع‌رسانی برای اجرای پروژه و آگاه ساختن شهروندان از این که در فلان تقاطع تا مدتی ترافیک سنگین خواهیم داشت را از اولویت‌های خود می‌داند و اکنون هم می‌بینیم دور میدان «آزادی» با تابلوهایی که نصب شده، به مردم اطلاع‌رسانی و حتی از مردم عذرخواهی شده است.

وی افزود: برای المان میدان «آزادی» هم مسابقه گذاشته‌ایم؛ ضمن این که تقاطع غیرهم‌سطح میدان «آزادی»، با رعایت همه‌ی مسایل شهری ساخته می‌شود.

بابایی از ساخت سطح سوم در میدان «ابوذر» نیز خبر داد.

سرپرست شهرداری کرمان در خصوص تامین مالی پروژه‌هایی که قرار است به‌وسیله‌ مؤسسه‌ی شهید رجایی قرارگاه خاتم اجرا شود نیز گفت: تاکنون، شهرداری به تعهدات خود عمل کرده، ظرف چند روز آینده هم سه میلیاد تومان دیگر به قرارگاه پرداخت می‌شود و مبلغی هم باید از طریق تحویل زمین تامین می‌شد که زمین تفکیک شده و آماده‌ی تحویل به قرارگاه است.

بابایی افزود: با تحویل زمین، تا حدودی تعهدات شهرداری به قرارگاه خاتم پرداخت می‌شود.

سرپرست شهرداری کرمان در خصوص فعالیت مؤسسه‌ شهید رجایی قرارگاه خاتم تاکنون نیز گفت: تاکنون، هرچه کار انجام شده، در زمین بوده و فقط تقاطع «شهید بادپا» (بولوار صدوقی- راه‌آهن) 160 شمع 40 متری دارد که داخل زمین کار انجام می‌شود و پس از آن، کار روی سطح آغاز می‌شود.

بابایی در رابطه با ساخت تقاطع‌ غیرهمسطح در میدان «آزادی» با بیان اینکه همیشه می‌گفتیم آیا کسی جرأت می‌کند به میدان «آزادی» دست بزند، گفت: امروز توان شهرداری کرمان به حدی رسیده تا شهر را متحول کند.

وی افزود: اگر در اوج بی‌پولی، شهرداری پل‌های رینگ شهر را اجرا نمی‌کرد، امروز همین میزان عقب بودیم و اکنون هم اگر برای وضعیت داخل شهر تصمیم جدی گرفته نشود، وضع همینگونه باقی خواهد ماند.

بابایی ادامه داد: در شهرداری اگر بخواهیم موفق باشیم، باید براساس روال قانونی با روش‌های جدید تامین مالی از جمله فاینانس کارها را پیش ببریم و اگر منتظر پرداخت عوارض مردم بمانیم، هیچ کاری انجام نخواهد شد.

سرپرست شهرداری کرمان در رابطه با طرح «شش دروازه‌ی میدان شهدا» نیز گفت: پیمانکار میدان «شهدا» براساس ماده‌ی 48، خلع‌ ید شد و به‌زودی کار به پیمان‌کار توانمندی واگذار می‌شود تا با سرعت ادامه پیدا کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: