‍‍
کد خبر: ۸۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
زاهدی: ظرفیت کرمان و راور از نظر اشتغال پر است و ارگان‌های دولتی و بخش خصوصی ظرفیت پذیرش نیرو را ندارند و بعضا با تورم پرسنل مواجه‌اند/موضوعات مربوط به وزارت علوم بسیار چالش برانگیز بود که در همراهی با دولت به دنبال برطرف کردن آن بودیم.
نشریه الکترونیک نقطه به نقل از هجرت نیوز - محمد مهدی زاهدی امروز شنبه ۳۱ مرداد در جمع خبرنگاران افزود: سه سال و دو ماه از مجلس نهم می‌گذرد در این مدت به عنوان نماینده در حوزه تبیین و نظارت فعالیت داشتیم و مترقی‌ترین قوانینی که می‌شد وضع کرد که اقتصاد دانش بنیان را پی گرفت دنبال و بستری را فراهم کردیم تا تعامل راحت در چارچوب مشخص بین صنعت(خصوصی و دولتی) با مراکز دانشگاهی و پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: بحث سنجش و پذیرش دانشجو در دوران تحصیلات تکمیلی در حال قانونمند شدن است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در حوزه نظارت در این دوره تمام هم و غم خود را بر نظارت گذاشتیم که برخی به صورت درخواست تحقیق و تفحص بود از جمله در دانشگاه آزاد اسلامی که در مجلس هفتم مطرح شد ولی برای ورود به صحن مجلس تصویب نشد ولی در این دوره انجام شد.

وی تصریح کرد: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به صحن مجلس آمده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: بازدید میدانی از استان‌های مختلف در بحث بودجه‌بندی به ما کمک می‌کند که در حال انجام است.

وی در ادامه اظهار نمود: در بحث نظارت از قوی‌ترین کمیسیون‌ها بودیم.

زاهدی با اشاره به بحث معلمین که بسیار بحث برانگیز بود، گفت: کرامت معلم و منزلت معلم باید حفظ و افزایش پیدا کند که در این زمینه برای حل مشکلات این قشر جلسات زیادی داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: موضوعات مربوط به وزارت علوم بسیار چالش برانگیز بود که در همراهی با دولت به دنبال برطرف کردن آن بودیم.

زاهدی با اشاره به ضرورت همدلی با دولت، گفت: حداکثر بهره‌برداری را در رابطه با رفع مشکلات به عنوان نمایندگان استان کرمان در این دولت و دولت قبل به کار گرفتیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: دانشگاه علوم و تکنولوژی ماهان با امضای من تشکیل شد و این دانشگاه جایی است که می‌تواند اقتصاد و شرکت‌های دانش بنیان در آن شکل بگیرد که در حال انجام است.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین مشکل و چالش جدی کرمان مسئله آب آشامیدنی است که از عمق ۳۸۰ متری برداشت می‌شود که از نظر بهداشتی در مرز خطر نیست ولی اگر نتوانیم در آینده از جایی دیگر آب بیاوریم این آب دیگر قابل شرب نیست.

زاهدی افزود: در این رابطه به اتفاق نمایندگان برای آب شرب و صنعتی از دولت قبل تا امروز پیگیری‌هایی داشتیم تا بتوانیم برای اجرای انتقال آب از بهشت‌آباد به کرمان اقداماتی انجام دهیم و آن ‌را اجرایی کردیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار داشت: بحث انتقال آب از صفارود نیز از مصوبات سفر رهبری بود که از سال ۸۵ عملیات احداث سد شهید امیرتیموری شروع شد و در حال تکمیل است ولی مشکل اصلی؛ انتقال آب از سد بود که برای آن فکری نشده بود؛ در این رابطه جلسات زیادی گذاشتیم مقرر شد بانک صنعت و معدن پای کار بیاید و قرار گاه خاتم‌الانبیاء عملیات اجرایی را انجام دهد که حفر تونل از اواخر شهریور آغاز می‌شود.

زاهدی خاطر نشان کرد: باغات کرمان به دلیل کم آبی در حال خشک شدن است و استان باید به سمت صنعتی شدن برود.

وی ابراز کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان نیز در حال مطالعه است و به این ترتیب بزرگ‌ترین معضل استان در حال برطرف شدن است.

زاهدی در ادامه به مسئله حضور اتباع بیگانه در شمال استان کرمان اشاره کرد و افزود: اکثر این افراد اتباع بیگانه غیر مجاز هستند که سیصد هزار نفر را شامل می‌شود و ۱۷ درصد جمعیت شمال استان را در برمی‌گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: شمال استان محل ترانزیت افراد اتباع بیگانه غیر مجاز است که از این منطقه به نقاط دیگر توزیع می‌شوند، از بین آنها جاسوس؛ متمایلین پیوستن به داعش؛ اشغال کنندگان شغل؛ تهدید برای امنیت محسوب می‌شوند.

وی اظهار داشت: خطر دیگر از ناحیه این افراد گروگانگیری‌هایی است که از درون آن‌ها شروع شده و بیم آن می‌رود به بیرون کشیده شود و امنیت کرمان را به مخاطره بیندازد.

زاهدی اظهار امیدواری کرد با رفع این معضل در جذب سرمایه‌گذار و گردشگر با بالا بردن ضریب احساس امنیت در استان توفیقاتی حاصل شود.

وی موضوع دیگر را بیکاری جوانان به ویژه جوانان فارغ التحصیل عنوان و اضافه کرد: ظرفیت کرمان و راور از نظر اشتغال پر است و ارگان‌های دولتی و بخش خصوصی ظرفیت پذیرش نیرو را ندارند و بعضا با تورم پرسنل مواجه‌اند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: به دنبال افزایش ظرفیت اشتغال در استان به عنوان کلید حل مشکل بوده و هستیم و در این رابطه کارهای زیادی انجام شد، از جمله سردار کرمی در دوره هشتم که نماینده مردم کرمان بودند پیگیر مصوب شدن راه‌اندازی فولاد در کرمان بودند.

در همین رابطه چهار کارخانه در کرمان راه‌اندازی خواهد شد و در کنار اینها یک نیروگاه برق احداث خواهد شد که حداقل دو هزار نفر به طور مستقیم جذب کار خواهند شد.

وی در ادامه به طرح توسعه صنعت لاستیک بارز کرمان اشاره کرد و ادامه داد: مدیران لاستیک بارز به دنبال توسعه بودند که مجوز داده نمی‌شد ولی بنده در جلسه با وزیر کار و تعاون اجازه توسعه صنعت لاستیک بارز را گرفتم.

زاهدی افزود: بحث پتروشیمی کرمان از زمان استانداری آقای رئوفی مطرح بود ولی موفق نبود که بنده پیگیری کردم و در این دولت به نتیجه رسید و بخش خصوصی کاملا پای کار آمد و مشکلی از نظر بودجه ندارد.

وی تصریح کرد: برای این پروژه ۲۰۰ لیتر آب در ثانیه نیاز داریم که بیش از این یعنی ۱۳۰۰ لیتر در ثانیه تدارک دیده‌ایم و پیش بینی میکنیم شهرک پتروشیمی را بتوانیم در آینده داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور افزود: مجتمع پتروشیمی هم زمان ۷ کارخانه است که بسیاری از نیازهای داخلی را تامین می‌کند و سالانه ۵۰ هزار تن محصولاتی تولید خواهد کرد که در حال حاضر وارداتی بوده و از آن به بعد می‌توانیم صادر کنیم.

زاهدی گفت: در سفر رئیس جمهور کلنگ زنی این مجتمع انجام خواهد شد و حجم وسیعی از اشتغال ایجاد می‌شود.

اصلاح باند فرودگاه کرمان مورد دیگری بود که زاهدی به آن اشاره کرد و گفت: با پیگیری اینجانب و همکاری مدیریت شرکت هواپیمایی ماهان ایر و استاندار کرمان؛ مقرر گردید بحث اصلاح باند فرودگاه کرمان صورت پذیرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: