‍‍
کد خبر: ۸۳۲
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
هیئت داوران بیست و یکمین جشنواره شعر رضوی کرمان هشت برگزیده بخش رضوی را اعلام کرد

نشریه الکترونیک نقطه به نقل از فارس - آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی شعر رضوی عصر پنجشنبه با حضور رئیس بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور و نماینده وزارت ارشاد، شاعران پیشکسوت و برجسته کشوری، امام جمعه موقت کرمان در سالن کاشی‌گر شرکت زغالسنگ کرمان برگزار شد.

فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این آیین گفت: با برگزاری جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) جلوه ماندگاری از همراهی و حضور یکپارچه اهالی فرهنگ و اندیشه به منظور ترویج و نشر فرهنگ منور رضوی به منصه ظهور رسید.

وی بیان داشت: جشنواره‌ای که به ابتکار کرمانی‌ها آغاز به کار کرد و میعادگاه جشنواره‌های فرهنگی هنری تشکل‌های مردمی، هیئت‌های مذهبی و ... برای گسترش و نشر فرهنگ ائمه‌اطهار (ع) تصویب شده است.

فلاح ادامه داد: شعر یک ثروت برای هر کشور است و در مرحله اول باید آن را ایجاد کرد و روز به روز افزایش داد تا دچار خسران و کاهش نشود و در مرحله بعد از آن برای نیازهای کشور استفاده بهتر و برتر کرد.

وی عنوان کرد: بیست و یکمین جشنواره ملی شعر رضوی با رویکرد خلاقانه و تولید آثار ارزشمند و فاخر در راستای ترویج فرهنگ منور رضوی و سبک زندگی پیشوایان اسلام مدنظر قرار داده است.

دبیر بیست و یکمین جشنواره ملی شعر رضوی در کرمان اظهار داشت: همزمان با برپایی این جشنواره شب شعر ویژه شهدای غواص کشور که 21 نفر آنها از دیار کریمان بودند به نحو باشکوهی برگزار شد.  

مهدی قزلی رئیس بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور در این آیین اظهار داشت: خوشحالم در برنامه‌ای حضور دارم که به نام امام رضا (ع) متبرک شده و مهم نیست در چه کسوتی باشی.

وی بیان داشت: شعر و شاعری در وصف ائمه جایگاه ویژه‌ای دارد و این موضوع در مورد امام رضا (ع) نیز صدق داشته است.

قزلی عنوان کرد: این توجه یک حق و یک تکلیف ایجاد می‌کند، حقی که ما باید احترام ایشان را داشته باشیم و تکلیفی که زبانی که به وصف منزلت آنها می‌چرخد حرمتی دارد و باید حفظ شود و شاعر شایسته‌ترین فرد برای این امر است.

وی تصریح کرد: با توجه به سابقه برگزاری جشنواره شعر رضوی در کرمان امیدواریم بنیاد بتواند در مسائل تخصصی این مسئله از جمله داوری مشارکت داشته باشد.

بر اساس رای هیئت داوران، اسامی هشت برگزیده بخش رضوی بیست و یکمین جشنواره شعر رضوی کرمان اعلام شد.

بر این اساس محسن کاویانی از قم، نیلوفر بختیاری از تهران، احسان منصوری از خراسان رضوی، مهدی مردانی از قزوین، الهام عظیمی از اراک، انیسه السادات‌هاشمی از تهران، خدابخش صفادل خراسان رضوی و شیما مظهری صفات از کرمان برگزیده شدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: