‍‍
کد خبر: ۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
مدیر کل بازرسی استان کرمان: در سال گذشته ۲ هزار پرونده شکایات مردم و همچنین ۲۰۰ بازرسی در استان صورت ضمن آنکه در بحث زمین خواری عملکرد استان کرمان در سطح کشور بی نظیر بوده است.
نقطه - ” احمد آبیار” مدیر کل بازرسی استان کرمان افزود: به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اداری و همچنین در اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «سازمان بازرسی کل کشور»  زیرنظر رئیس قوه قضاییه و با اختیارات و وظایف مندرج در این قانون تشکیل شد.

وی افزود: بازرسی و نظارت مستمر بر کلیه وزارتخانه‌ها، ادارات و اموراداری و مالی دادگستری، سازمان‌ها و دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه، نیروهای نظامی و انتظامی، مؤسسات و شرکتهای دولتی، شهرداریها و مؤسسات وابسته به آنها، دفاتراسناد رسمی، مؤسسات عامه المنفع و نهادهای انقلابی،سازمان‌هایی که تمام یا قسمتی ازسرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت به نحوی ازانحاء بر آنها نظارت یا کمک می‌نماید و همچنین کلیه سازمان‌هایی که مشمول این قانون می باشند براساس برنامه منظم بر عهده بازرسی می باشد.

مدیر کل بازرسی استان کرمان ادامه داد: انجام بازرسی‌های فوق العاده حسب الامر مقام معظم رهبری و یا به دستور رئیس قوه قضائیه و یا درخواست رئیس جمهور و یا کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای سلامی و یا بنا به تقاضای وزیر یا مسئول دستگاه‌های اجرایی ذیربط و یا هر موردی که به نظر رئیس سازمان ضروری تشخیص داده شود، صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه، گزارشهای سازمان در مراجع قضایی و هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری، انضباطی و انتظامی، خارج از نوبت مورد رسیدگی قرارمی گیرد اذعان کرد: در مورد جرایم منتهی به ورود خسارت به اموال دولتی و حقوق عمومی و تضییع آنها، سازمان بازرسی گزارش آن را به دادگاه صالح و در صورت احراز ورود خسارات و ضرر و زیان، راساً جبران آن خسارت را از فرد مسترد خواهد کرد.

آبیار با اشاره به وضعیت استان کرمان از لحاظ سلامت اداری اظهار کرد: اهتمام همه دستگاه نظارتی استان بر این است که استان کرمان را از لحاظ سلامت اداری ارتقا دهند و در سطح کشور جزء استان های برتر باشد. همچنین روند برخورد با فساد اداری در استان کرمان به خوبی صورت می پذیرد.

وی با بیان رویکر استان کرمان در مبارزه با فساد مالی و اداری اضافه کرد: در مجموع استان کرمان مبارزه خوبی با فساد مالی و اداری داشته است و در حال تشکیل یک کارگروه در استان می باشیم که بتوانیم با با فساد مالی و اداری برخورد قاطع صورت دهیم.

مدیر کل سازمان بازرسی استان کرمان با بیان اینکه مردم باید به صحنه بیایند تصریح کرد: اگر هموطنان عزیز، کم کاری، درخواست رشوه، عدم تکریم ارباب رجوع و … از یکی از دستگاه های وابسته به دولت را مشاهده کردند باید به سازمان بازرسی گزارش دهند تا ما موضوع را پیگیری و برخورد لازم را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینکه، در سال گذشته ۲ هزار پرونده شکایات مردم بررسی شده است گفت: اگر مردم در صحنه باشند و مطالبات خود را بالا برده و تسلیم خواسته های غیرقانونی افراد فرصت طلب نشوند؛ فساد اداری نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

آبیار با بیان اینکه، فرهنگ نظارتی مردم باید ارتقا یابد افزود: سازمان بازرسی یک دستگاه تخصصی است و نیروهای فاقد تخصص در آن هیچ جایگاهی ندارند. ما از از لحاظ نیرو با کمبود مواجه می باشیم اما در حال جذب نیرو هستیم. ضمن آنکه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ بازرس افتخاری نیز تاکنون در این سیستم جذب کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه، مردم می توانند از طریق سامانه رسیدگی به شکایات با ما در ارتباط باشند عنوان کرد: بحث نظارت به تنهایی جوابگو نمی باشد بلکه ابتدا باید نظارت درون دستگاهی صورت گیرد و مدیران هر دستگاه باید بر عملکرد مجموعه خود نظارت کافی را داشته باشد.

مدیر کل سازمان بازرسی استان کرمان با بیان اینکه وظیفه کارکنان دولت، خدمتگذاری به مردم می باشد بیان کرد: اگر به ارباب رجوع اجهاف شود، وظیفه مدیر است که به مشکل ارباب رجوع رسیدگی کند و اگر مشاهده کرد که به ارباب رجوع ستم شده است به ما گزارش کنند تا ما پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه در طول سال گذشته ۲۰۰ بازرسی انجام دادیم و اکثر بازرسی ها محسوس است افزود: پیشنهادات سازمان بازرسی لازم الاجرا می باشد و دستگاه ها مکلف به اجرای آنها هستند و اگر اجرا نکنند، محکوم به انفصال از خدمت می شوند.

آبیار در پایان با اشاره به بحث زمین خواری از مشکلات استان کرمان است خاطر نشان کرد: تاکنون پرونده های مختلفی را تشکیل داده ایم و چندین هکتار از اراضی را به دولت باز گردانده ایم؛ همچنین در سال ۹۳ با همکاری استانداری و دستگاه های مربوطه در روند مبارزه با زمین خواری عملکرد مناسبی داشته ایم، بطوریکه در سطح کشور بی نظیر بوده است.


منبع: هجرت نیوز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: