‍‍
کد خبر: ۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
سید عمار حکیم به تبعیت از فتوی آیت الله سیستانی، لباس رزم به تن کرد و در یکی از مراکز ثبت نام داوطلبان پیوستن به ارتش عراق حضور یافت.
نقطه نیوز - سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در بیانیه‌ای از مردم خواست با درک خطراتی که عراق را تهدید می‌کند، به دعوت مرجعیت دینی در این کشور پاسخ مثبت بدهند. وی به تبعیت از فتوی آیت الله سیستانی، لباس رزم به تن کرد و در یکی از مراکز ثبت نام داوطلبان پیوستن به ارتش عراق حضور یافت.

به گزارش العالم، آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق پس از حملات وحشیانه داعش به چند شهر این کشور، اعلام جهاد کفایی کرد. مرجع عاليقدر شيعيان عراق، مردم و نيروهاي مسلح و امنيتي این كشور را به دفاع از عراق و مقدسات و مقابله شجاعانه با تروريست ها فرا خواند.

شيخ عبدالمهدي كربلائي، نماينده آيت الله سيستاني نیز در خطبه هاي نماز جمعه در مرقد مطهر امام حسين(ع) در شهر كربلاي معلا گفت: «هر كسي كه مي تواند سلاح به دست گیرد و توان مقابله با ترویست ها را دارد، براي مقابله با تروريست ها داوطلب شود، زيرا دفاع از عراق وظيفه ملي است.»

اعلام جهاد علمای شیعه و سنی، باعث شد عراقی‌ها یکصدا برای دفاع از کشور به پا خیزند و هزاران نفر برای پیوستن به نیروهای امنیتی و ارتش داوطلب شوند.

شیخ بشیر النجفی، یکی از مراجع شهر نجف، شیخ احمد الکبیسی، عالم اهل سنت عراق، جمعیت اهل تسنن "علماء العراق" در استان بصره، شیخ اسحاق الفیاض، از مراجع عراق و شمار دیگری از علمای سنی و شیعه نیز خواستار مقابله مردم با تروریست ها شدند.

سيد مرتضي قزويني از علماي بزرگ نجف نیز در پاسخ به درخواست آيت الله سيستاني براي مقابله با گروه داعش و واجب كفايي خواندن آن، سلاح به دست گرفت.

 فرهنگ نیوز
برچسب ها: علما ، عراق ، داعش ، نقطه ، نیوز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: