‍‍
کد خبر: ۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۲
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
در بهائیت فقط ازدواج با مادر "زن پدر" حرام اعلام شده است و هیچ حکمی در منابع بهائی که به طور صریح حرمت ازدواج با دیگر محارم را عنوان کرده باشد وجود ندارد
نقطه نیوز - علی‌محمد باب در کتاب بیان گفته است: بر هر شخصی واجب است، ازدواج کند، تا نسلی از او باقی بماند که موحد و خداپرست است، و باید در این راه جدیت نماید، و اگر ظاهر شود که در یک طرف مانعی از ظهور ثمره است، حلال می‌شود بر اینکه اذن بدهد بر دیگری تا به وسیله دیگری ایجاد ثمره کند و جایز نیست ازدواج کردن با کسی که در دین «بیان» نیست و اینکه زن می‌تواند در صورت بچه‌دار نشدن از شوهرش، با مرد دیگر آمیزش کند تا بچه‌دار شود. مهریه در مسلک بهائیت برای شهرنشین‌ها ۱۹ مثقال طلای خالص، و برای روستائیان ۱۹ مثقال نقره می‌باشد. و اگر کسی تمایل به مقدار بیشتر دارد تا ۹۵ مثقال مجاز است و نمی‌توانند از این مقدار تعیین شده تجاوز کند. بهاء در کتاب اقدس اشاره می‌کند: خداوند ازدواج موقت را حرام می‌داند. بهاء الله میرزا حسین‌علی نوری در کتاب اقدس اشاره دارد به این موضوع: من برای شما ازدواج با زنان پدرانتان را حرام کردم و از ذکر حکم پسران حیاء می‌کنم.

در قضیه ازدواج ازدید این فرقه ضاله در خصوص تعداد زوجات را بهاء جایز شمرده در کتاب اقدس، ولی داشتن دو زن را بیشتر مجاز نمی‌داند و در صورتی که خود سه زن را اختیار می کند. مادر عباس افندی اولین بود – دومین زن مادر میرزا محمد علی غصن اکبر، میرزا ضیاء الله، میرزا بدیع الله که این افراد به ناقضین معروف گشته‌اند که در حقیقت این ناقضین بودند که مظلوم واقع شدند و عباس افندی و عائله‌اش مال و میراث و حق ریاست و مقامات ایشان را غصب کردند و انها را خانه نشین کردند و در فشار قرار دادند آنها را. سومین همسر بهاء شخصی بنام گوهر خانم کاشی بود. جالب این است که با وجود این سه زن در کتاب خود چنین حکمی را صادر می‌کند «‌من اتخذ بکرا لخدمته لا باس علیه»: یعنی هرکس دختر بکری را برای خدمت خود اتخاذ نماید عیبی ندارد. این حکم حالت مبهمی دارد و هم برای خدمت می توان گفت و هم برای مباشرت و از این جمله می توان به جمالیه خانم که چهارمین نفر در حرم بهاء بود و به عنوان خدمت نزد بهاء آمد و بهاء او را تصرف کرد و این در حالی است که وی دختری 15 ساله بود و بهاء فردی هفتاد ساله بود.

اما در جای دیگری سوال و جواب ها در این فرقه به این صورت است: بکارت به چه کارت می‌خورد؟

در احکام این فرقه آمده است: که اگرکسی دختری را به قید بکارت گرفت و باکره‌اش نیافت حکم چیست؟

بهاء در جواب می‌گوید: در این مقام، ستر و عفو شامل شود عندالله سبب اجر عظیم است. دلیل صادر کردن چنین حکمی بخاطر فعالیت‌های خود بهاء است که دختران زیادی را به خدمت می‌گرفت و بعد آنها را تصرف می‌کرد و برای اینکه قضیه آشکار می‌شود در آینده این حکم را اعلام می‌کند و نتیجه‌گیری همان است که بکارت به چه کارت می‌خورد‌؟؟؟ این فقط برای ما و مبلغین و امناء ما خوب است! با این حال شما نمی‌توانید یک دختر دست نخورده را در این فرقه پیدا کنید مگر دختران کم سن و سال هستند حتی در مواردی دخترانی بوده‌اند که حامله شده و بعد از پیگیری‌ها معلوم شده است که تعداد افراد هم‌بستر با وی زیاد بوده‌اند و محفل به ناچار طلب فردی را برای ازدواج با این دختر برای گرفتن اجر عظیمی که بهاء وعده داده است را خواستار می‌شوند.

منبع: کشف الحیل


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: