‍‍
کد خبر: ۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
سه ماه است که کرکره‌ی میعاد کشیده شده پایین. کتاب‌ها دارند خاک می‌خورند و کسی از این جماعت حزب‌الهی به اندازه‌ای که کفش جدیدش پایش را اذیت می‌کند، از تعطیلی میعاد خم به ابرو نیاورده است

سال قبل که کتاب میعاد راه افتاد، خیلی خوش‌حال بودم که این‌جا می‌تواند پاتوق بچه انقلابی‌هایی باشد که به کتاب علاقه دارند و می‌تواند انتهایی باشد برای آن‌هایی که دوست  دارند لابه‌لای صفحات کتاب‌ها راه بروند، تا به نتیجه‌ی دل‌خواه خودشان برسند.
کتاب میعاد تقریبا همه چیز تمام بود. داستان، رمان، شعر، تاریخ، سیاست، دین و مجلات مختلف را در خود داشت.
حالا اما سه ماه است که کرکره‌ی میعاد کشیده شده پایین. کتاب‌ها دارند خاک می‌خورند و کسی از این جماعت حزب‌الهی به اندازه‌ای که کفش جدیدش پایش را اذیت می‌کند، از تعطیلی میعاد خم به ابرو نیاورده است.
بماند که برخی به‌اصطلاح فعالان و در اصل دلالانِ عرصه‌ی کتاب، نشسته‌اند به انتظار، تا این کبوتر خسته چشم‌هایش را برای لحظه‌ای بگذارد روی هم، تا پر و بالش را بدرند و قربانی‌اش کنند.

این نوشته فرصتی است تا اول با تمام احترام به مدیر میعاد گلایه کنم، که چرا گذاشته‌اید این خاک‌ریز جبهه‌ی انقلاب از حالت آفندی و حمله به سمت فرهنگ دشمن، به یک خط پدافندی غیر فعال تبدیل شود؟!

دوم هم اعتراض کنم به خودم و رفقای دغدغه‌مندم که ما را چه شده است که از تعطیلی یک مرکز فرهنگی موثر نه تنها ناراحت نشدیم، که راحت نشستیم به زندگی عادی‌مان و خم به ابرو نیاوردیم. آن طرف قصه، و در سوی دیگر، بدون زدن برچسب دشمن به سایر کتاب‌فروشی‌های سطح شهر، می‌بینیم که این خطوط به‌اصطلاح فرهنگی به صورت ناخواسته شده‌اند خط حمله‌ی دشمن؛ چرا که کتب و مجلات عرضه شده در این مجموعه‌ها، علاوه بر این‌که تعدادی کتاب و مجله‌ی خوب را در بر دارند، بسیار زیادتر از حد معمول، به ترویج اندیشه‌های مخالف انقلاب می‌پردازند؛ حال این‌که این مجموعه‌ها به اسم فرهنگ، به تخریب فرهنگ انقلابی مشغول‌اند. نمونه‌اش توزیع مجله‌ در یکی از کتاب‌فروشی‌های شهر بود که چندی قبل رسانه‌های استان به آن و محتوای مستهجن مندرج در آن اشاره کردند.
سوم، شکوه‌ای است از مسئولین فرهنگ استان، که «فرهنگ انقلاب» جایی بیش‌تر از «شعار» در میان کلمات‌ محفوظ در حافظه‌شان ندارد. این جماعت سخن‌ران و نه سخن‌‌دان را به خدا واگذار می‌کنیم و بس.


احمد ایزدی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: