‍‍
کد خبر: ۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
از زمان حادثه تروریستی در لندن که منجر به کشته شدن یک نظامی انگلیسی توسط دو تبعه نیجریه ای شد، تاکنون 140 مورد حمله به مسلمانان انگلیسی و اماکن مقدس آنها صورت گرفته است که در این میان می توان به یورش به 7 مسجد، ضرب و جرح مسلمانان و آزار و اذیت نژادی این گروه دینی، اشاره کرد
نقط نیوز - روزنامه ایندپندنت از تشدید حملات تنفر برانگیز علیه اسلام در دو روز اخیر در انگلیس و به دنبال کشته شدن یک نظامی انگلیسی با قمه توسط دو تبعه نیجریه ای، خبر داد

ایندپندنت با اشاره به موج جدید اسلام ستیزی در انگلیس نوشت، از زمان حادثه تروریستی در لندن که منجر به کشته شدن یک نظامی انگلیسی توسط دو تبعه نیجریه ای شد، تاکنون 140 مورد حمله به مسلمانان انگلیسی و اماکن مقدس آنها صورت گرفته است که در این میان می توان به یورش به 7 مسجد، ضرب و جرح مسلمانان و آزار و اذیت نژادی این گروه دینی، اشاره کرد.
در همین راستا، کمپین راست گرای ضد اسلامی انگلیس روز جمعه در بیانیه ای، خواهان برگزاری تظاهراتی ضد اسلام و مسلمانان در مرکز لندن شد. این تظاهرات قرار است امروز (شنبه) برگزار شود.
در این میان، «نیک گریفین» رهبر حزب ملی گرای انگلیس نیز در دو روز گذشته تعدادی مطالب علیه مسلمانان و دین اسلام در صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی توییتر منتشر کرد و حمله به سرباز انگلیسی را نتیجه سیاست لندن در استقبال از مهاجران توصیف کرد.
این جنایات اسلام ستیزانه در حالی صورت می گیرد که «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه در جلسه ای تأکید کرد که در اسلام هیچ توجیهی برای چنین اقدامات وحشیانه ای وجود ندارد و نباید این قتل را به جامعه مسلمانان ارتباط داد.
ازسوی دیگر، ائمه جماعت بیش از صد مسجد اسلامی در انگلیس ضمن محکوم کردن این جنایت مخوف، نسبت به تشدید حملات علیه مسلمانان هشدار دادند.
این ائمه جماعات در بیانیه ای، خواستار محاکمه همه عاملان جنایت چند روز گذشته در انگلیس شدند تا از بروز درگیری های قومی و دینی جلوگیری شود.
طبق این گزارش، روز چهارشنبه دو فرد مسلح به قمه، سوار بر خودرو بودند و پس از آنکه فرد نظامی را با خودرو زیر گرفتند، از اتومبیل پیاده شده و در ملاء عام با قمه به وی حمله کرده و او را به قتل رساندند.
گزارش برخی رسانه های خبری حاکی است که مهاجمان شهروند انگلیس نیجریه ای الاصل هستند.

اسکای نیوز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: