‍‍
کد خبر: ۱۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
اطلاع رسانی پیرامون مسئله‌ی مورد نظر توسط نهادهای مربوط همچنین می‌تواند مدیریت خبر را به نحو دلخواه در دست این نهادها نگه دارد و از بروز هرگونه آشفتگی، ایجاد شایعات، انتشار اکاذیب و موارد مشابه جلوگیری نماید
نشریه الکترونیک نقطه / شایعه علیه رزم‌حسینی، استاندار سابق کرمان به قدری دهان به دهان چرخید و از گروهی به گروه دیگر فوروارد شد، که رزم‌حسینیِ خسته و خانواده دوست را بعد از استعفای ناگهانی دوباره به کرمان کشید. رزم حسینی با امام‌جمعه، سرپرست استانداری، خانواده‌ی شهدا و برخی دیگر دیدار داشت و رسانه‌های استان برای پوشش این دیدارها سنگ تمام گذاشتند؛ دیدارهایی که از پیش اطلاع‌رسانی شدند و خبرشان نیز به خوبی منتشر شد.

چند روز بعد، شایعه پشت شایعه و این‌دفعه، سرخط خبر به دست رسانه‌هایی افتاده که معلوم نیست در چه فکری هستند. رسانه‌‌هایی با برچسب برانداز، سلطنت‌طلب و... که همگی در صدد القای وجود فساد سیستماتیک در بدنه‌ی نظام هستند و ارکان نظام را به فساد متهم می‌نمایند.

هر چند دادستان کرمان از برخورد با عوامل انتشار شایعات خبر داده، اما به نظر این کافی نیست و باید اقدامی دیگر صورت پذیرد تا تلاش بوق‌چی‌های برانداز به ثمر نرسد. اطلاع‌رسانی در خصوص آن‌چه رسانه‌های معاند مدعی آن هستند، از سوی نهادهای قضایی و انتظامی می‌تواند در وهله‌ی اول سناریوی رسانه‌های بیگانه را در پروژه‌ی القای فساد سیستماتیک و سیاه‌نمایی علیه کشور ناکام بگذارد. بی‌شک موفقیت دستگاه‌های نظارتی در کشف یک شبکه‌ی فاسد در بدنه‌ی نظام، چنان‌چه از سوی نهادهای مربوطه به مردم مخابره شود، موفقیت باقی می‌ماند و موجب جلب اعتماد عمومی خواهد شد.

اطلاع رسانی پیرامون مسئله‌ی مورد نظر توسط نهادهای مربوط همچنین می‌تواند مدیریت خبر را به نحو دلخواه در دست این نهادها نگه دارد و از بروز هرگونه آشفتگی، ایجاد شایعات، انتشار اکاذیب و موارد مشابه جلوگیری نماید.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: