‍‍
کد خبر: ۱۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
امیدواریم هر تصمیمی که از وزارت کشور برای استان کرمان گرفته شود، صحنه را برای استمرار فعالیت اقتصادی و گشایش راه‌های جدید برای جهاد اقتصادی در کرمان فراهم سازد و سیل مشکلات را که به سرعت در حال انتشار در استان هستند، کمی آرام و به فضل خدا متوقف نماید. ما در کرمان بیش از سیاستمدار، نظامی و هر کسی، به یک مدیر لایق که همه‌ی استان را با یک چشم ببیند نیازمندیم. ما به یک "استان‌دار" نیازمندیم.
نشریه الکترونیک نقطه / سرنوشت انتخاب استاندار جدید کرمان، گویی در میان گرد و غبار این روزهای شهرهای استان گرفتار شده که نه رسانه‌ای از آن می‌نویسد و نه کسی حتی در خصوص نامزدهای احتمالی تصدی استانداری بزرگ‌ترین استان کشور گمانه‌زنی می‌کند. در حالی اصلاح طلبان در واکنشی تند و عجولانه بازی را به نامه‌ی حمایتی چند تشکل خرده‌پای دانشجویی از شهباز حسن‌پور باختند که اصولگرایان در مقابل گمانه‌زنی‌های حضور یک سردار سپاه سکوت کرده‌اند و گویا تجربه‌ی کار با نظامی‌ها را خوش‌تر از سیاسیون می‌دانند؛ هر چند انتصاب یک نظامی به استانداری کرمان دور از واقع است و بی‌شک به نفع استان نخواهد بود. چه بسا استمرار حرکتی که رزم‌حسینی تا نیمه و در برخی طرح‌ها تا قبل از رسیدن به نیمه رهایشان کرده و رفته، نیازمند کسی باشد که همه‌ی طیف‌های استان با او به ملاطفت برخورد کنند، نه این‌که از همین حالا برای استانداری از بدنه‌ی نظامی کشور خط و نشان بکشند و برخی رسانه‌ها سوابق تحریم یک گزینه‌ی مطرح شده توسط ایالات متحده را بازنشر دهند.

البته ذکر این نکته نیز ضرورت دارد که استان کرمان پیش از رزم‌حسینی نیز تجربه‌ی حضور یک نظامی دیگر را در مسند قدرت اجرایی داشته و در برخی امور، تنها ذکر خیر از آن به جا مانده است.

قدر مسلم، دست خالی اصولگرایان استان و گزینه‌های مخدوش اصلاح‌طلبان نمی‌تواند استان را در روند پیمایش مسیر کنونی خود که نیمه‌کاره مانده، یاری رساند. چگونه شخصی که مشکل جسمی داشته و نیاز به کمک دیگران دارد می‌تواند به عنوان گزینه‌ی استانداری استانی در حال توسعه با صدها طرح عمرانی در دست اجرا قرار بگیرد؟ چگونه یک حامی و فعال سیاسی در فتنه‌ی براندازانه‌ی سال 1388 می‌تواند گزینه‌ی استانداری کرمان باشد؟ طرح این گزینه‌ها یا از سر جدی نگرفتن مطالبات مردم و عدم فهم صحیح از شرایط استان است و یا از سر بی اعتبار دانستن مطالبات مردم و یا بر اثر خالی بودن دست جریان سیاسی خاص در استان برای معرفی گزینه‌ای کارا و پویا.

هر چه باشد، گزینه‌های نامطلوب و دست‌های خالی فعالین سیاسی هر دو طیف استان در شرایط کنونی با هم برابری می‌کنند و این، برآورده کننده‌ی نیازهای استان نمی‌باشد. همین مسئله مبین لزوم تجدید نظر جریانات سیاسی کلان کشور در زیرشاخه‌های خود در استان‌ها و نیز تجدید نظر در خصوص تصمیم‌گیری و تصمیم سازی این فعالین سیاسی در استان می‌باشد.

امیدواریم هر تصمیمی که از وزارت کشور برای استان کرمان گرفته شود، صحنه را برای استمرار فعالیت اقتصادی و گشایش راه‌های جدید برای جهاد اقتصادی در استان فراهم سازد و سیل مشکلات را که به سرعت در حال انتشار در استان هستند، کمی آرام و به فضل خدا متوقف نماید. ما در کرمان بیش از سیاستمدار، نظامی و هر کسی، به یک مدیر لایق که همه‌ی استان را با یک چشم ببیند نیازمندیم. ما به یک "استان‌دار" نیازمندیم.

عکس/ خبرگزاری تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: