‍‍
کد خبر: ۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
آقای شهردار، قرارمان این باشد که ابتدای امر، شفاف‌سازی کنید در خصوص قراردادها، بعد برویم سراغ بخش‌های دیگر. مطمئن باشید مردم برای همیشه در کنار شما خواهند بود، اگر صادقانه همه‌ی مسائل شهرشان را با آن‌ها در میان بگذارید

نشریه الکترونیک نقطه/ آقای شهردار سلام. رسیدن به خیر

حالا از میان گمانه‌زنی‌های اهالی رسانه و علاقه‌مندان و از لابه‌لای لابی‌های متنفذین راه‌روهای اهالی سیاست بیرون آمده و بر کرسی شهرداری کرمان نشسته‌اید، و تازه اول راه است. دیر یا زود، ما هم پای‌تان مثل شهردارهای سابق و اسبق، به پروژه‌های عمرانی سطح شهر باز می‌شود. البته جای نگرانی نیست. مردم این شهر اگر دو سال دیگر هم خاک بخورند و ترافیک سنگین ببینند و بنزین بسوزند و عمر تلف کنند، به رسم توجیه هم که شده، از سایه‌ی خان ملعون قاجار هراس دارند و سکوت می‌کنند که به کسی برنخورد و آرامش شهر به هم نریزد، منتها شما خودتان را بگذارید جای مردمی که دو سال است منتظر مانده‌اند یک پل برای‌شان ساخته شود و...

بله، کار عظیم بوده. سنگین بوده، حجیم بوده؛ ولی یک سوال پیش می‌آید؛ اگر قرارگاه سازنده‌ی پروژه‌های کرمان، همانی است که امثال پل صدر را در تهران ساخته، آن‌هم در حجم و اندازه‌ی چندین برابری، با هزینه‌ای به مراتب بالاتر و مشکل‌تر و در زمان کمتر، پس در کرمان دارند چه می‌کنند؟ مگا چه شاهکاری قرار است در کرمان خلق شود که این همه زمان می‌برد و خاکش به حلق مردم می‌رود؟

آقای شهردار، تابلوی شمارش معکوس ساخت میدان آزادی برداشته شده و روزهای پایانی را مردم نمی‌شمارند؛ اما جا دارد شما سری بزنید به متن قرارداد ساخت این میدان و ببینید شاهکار مهندسی‌ای که قرار است مشکل ترافیکی تمام تاریخ کرمان! را رفع کند، چند روز و چند هفته و چند ماه دیگر به اتمام خواهد رسید. شهردار جان، آزادی‌ای را که امروز و فردا وعده کنند و زمان رسیدن به آن مبهم باشد، آزادی نخواهد شد برای این مردم سختی کشیده. مگر این‌که شما طرحی نو دراندازید برای احیای آزادی.

این روزها همه‌ی امورات این شهر گره خورده به وضعیت این سازه‌های نا‌تمام و هر لحظه تاخیر در ساخت‌شان، خرج اضافه‌ای تحمیل می‌کند به جیب مردم از یک طرف و بیت المال از طرف دیگر. و متضرر، مردمی خواهند بود که سال‌‌ها باید منتظر بمانند تا شاید همین چند سازه‌ی بتنی و فولادی، کرمان را از روستا به شهر و شاید کلانشهر تبدیل نماید.

آقای شهردار، قرارمان این باشد که ابتدای امر، شفاف‌سازی کنید در خصوص قراردادها، بعد برویم سراغ بخش‌های دیگر. مطمئن باشید مردم برای همیشه در کنار شما خواهند بود، اگر صادقانه همه‌ی مسائل شهرشان را با آن‌ها در میان بگذارید. و مطمئن باشید این شهر به قدری گیر و گرفت دارد که باید روزها و هفته‌ها نشست و عناوین مشکلاتش را برشمرد.

برچسب ها: شهردار ، کرمان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: