‍‍
کد خبر: ۱۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
اید راهکاری برای این اتفاق زشت جست. زخم دیوار نوشته‌های تبلیغاتی که از قضا عفونت زشتی هم به خود گرفته، تا سال‌ها روی دیوارهای این شهر می‌ماند و چشم هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد
نشریه الکترونیک نقطه / ماه‌ها از انتخابات شورای شهر گذشته. هنوز زخم تبلیغات خارج از عرف روی تن این شهر نشسته. مع‌الاسف کسانی از این نوع تبلیغ بهره‌ برده‌اند که اکنون منتخب مردم هستند و نماینمده‌شان در شورای اسلامی شهر. به راستی چه کسی باید شعارنویسی و دیوار نویسی‌های نامزدهای انتخاباتی را از پیکره ی این شهر بزداید؟ تا کِی مردم باید از جیب‌شان خرج کنند برای این کار. چند ماه پیش از انتخابات، شهرداری‌های مناطق مختلف کرمان تمامی معابر سطح شهر را از دیوار نوشته‌ها و تبلیغات پاک کردند و حتی بسیاری از دیوارها را که منظر نازیبایی داشتند، رنگ کردند و با نقاشی، جان دوباره بخشیدند. چرا وقتی هزینه‌ی خدمات شهری از محل مالیات و عوارض مردم پرداخت می‌گردد، شخصی باید با هر عنوان و مقامی به خود اجازه بدهد هزینه ی مازادی بر جیب مردم تحمیل شود؟

نمونه‌ای در دیوارنویسی مربوط به دو تن از نامزدهای شورای شهر کرمان

باید راهکاری برای این اتفاق زشت جست. زخم دیوار نوشته‌های تبلیغاتی که از قضا عفونت زشتی هم به خود گرفته، تا سال‌ها روی دیوارهای این شهر می‌ماند و چشم هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد. هزینه‌ی تنظیف این نوع تبیلغ را مردم نباید بپردازند، بلکه نامزدهایی که دست به این کار می‌زنند یا بایستی حین اعلام نامزدی تعهد به جبران بدهند و یا باید ودیعه‌ای برای جبران این خسارت در صندوق درآمدهای شهرداری بگذارند که در صورت ارتکاب به این عمل، شهرداری از همان محل، اقدام به اصلاح و تنظیف نماید.

نمونه‌ای در دیوارنویسی مربوط به یکی از نامزدهای شورای شهر کرمان

معلوم نیست نامزدی که با این دست تبلیغات رای آورده و اکنون عضو شورای شهر است و بعد از ماه‌ها اثرات اقدام شگفت‌انگیزش روی دیوارهای شهر مانده، چگونه می‌خواهد شهری در خور نامی بلند برای همشهریانش بسازد.

از آن جایی که تبلیغات بر خلاف مقررات قانونی و بدون رعایت موازین جرم نیز محسوب می‌شود، جا دارد در صورت احراز تحمیل هزینه‌ی تنظیف تبلیغات یاد شده به شهرداری، مدعی العموم نسبت به جبران خسارت وارده به بیت‌المال اقدام نموده و مبالغ هزینه شده را به بیت‌المال باز گرداند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: