‍‍
کد خبر: ۱۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
رزم حسینی که نشان داده نان خور جریانات سیاسی نیست و دستش توی جیب اعتبار و آبروی خودش است و حتی وام اندک یک طیف سیاسی را همان ماه‌های اول به خودشان برگردانده، با ماندنش راه را بر افراط آن طیف خواهد بست؛ ان‌شا‌ءالله
نشریه الکترونیک نقطه / حالا چشم‌ها دوخته شده به وکلای مجلس و این‌که رای‌ اعتماد بدهند به رحمانی فضلی یا نه. از بین این همه وزیر، مهم‌ترینش برای ما کرمانی‌ها شاید همین وزیر کشور باشد که تقریبا می‌شود گفت دارای تیم شده در استان‌ها، به خصوص کرمان.

رحمانی فضلی که بماند، احتمال تغییر در مقامات عالی استان‌ها و نماینده‌های عالی دولت در استان‌ها، کمتر می‌شود. البته این تغییرات در دور دوم دولت‌ها همیشه بوده و حتی خود دولت نیز دستخوش تغییر تقریبا چشم‌گیری شده. اما در مورد نماینده‌ی دولت در استان‌ها، بستگی دارد به اهرم قدرتی که برخی فعالین سیاسی استان در دست دارند و نظر وزیر، که بی‌شک نمی‌‌خواهد یکی از بهترین نیروهای مجموعه‌اش را از دست بدهد.

رزم حسینی در مدت حضورش در کرمان گاهی تحسین به خود خریده و گاهی انتقاد و گاهی تخریب. برای رزم حسینی مذمت برخی فعالیت‌‌های سیاسی در حوزه ی کارش، آ‌ن‌هم حول محور برخی نیروهای دولتی، بدترین اتفاق بوده. اتفاقی بدتر از این نمی‌شود که رسانه‌‌ها، فعالین سیاسی و ناظرین، سیاست‌زدگی را چنان مذمت کنند که دامنه‌اش برسد به استاندار. البته کیاست رزم حسینی در آستانه‌ی انتخابات، باعث شد کرمان در زمره‌ی استان‌هایی قرار بگیرد که کمترین حاشیه‌ را در انتخابات داشت و صد البته نقدها به همین میزان و با تدبیر رزم حسینی کم شدند. اما این، چیزی از بدی آن‌چه گفته شد، نمی‌کاهد.

انتقادها هم که همیشه بوده و هستند. مثل انتقاد به مثلث توسعه که این روزها سر و صدایش کمتر بلند می‌شود و حتی انتقاد برخی اولویت بندی‌ها در رسیدگی به امور مردم.

اما رزم حسینی در این چهار سال، تحسین‌های خوبی به خود و عملکردش دیده. از تحسین برخی پروژه‌های عمرانی، تا تحسینش برای جذب سرمایه در استان و عملکردش در حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی و دخیل کردن مردم از سویی و سرمایه‌گزاران از سوی دیگر. رزم حسینی را اما، باید به تحسین تلویحی رهبر انقلاب از پروژه‌ی اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج ستود. تحسینی که با امر رهبر انقلاب مبنی بر مستندسازی فعالیت دولت در قلعه‌ی گنج کرمان و لزوم الگوسازی از آن برای سیار شهرهای کشور، به اوج رسیده و برخی صاحبان رسانه و سینه‌زنان زیر عَلم جریانی سیاسی، ترجیح می‌دهند این نکته را تکرار هم نکنند، چه برسد به تبیین و مطالبه.

نگارنده، ابقای رحمانی فضلی را اگر به ابقای رزم حسینی بینجامد، تحسین می‌کند. از سویی فرصت برای استمرار جذب سرمایه در استان فراهم می‌شود و برخی پروژه‌ها تعیین تکلیف می‌شوند. از دیگر سو فعالیت اقتصادی که تا نیمه مانده‌اند، جان دوباره می‌گیرند و از طرفی، رزم حسینی که نشان داده نان خور جریانات سیاسی نیست و دستش توی جیب اعتبار و آبروی خودش است و حتی وام اندک یک طیف سیاسی را همان ماه‌های اول به خودشان برگردانده، با ماندنش راه را بر افراط آن طیف خواهد بست؛ ان‌شا‌ءالله. طیفی که به نظر می‌رسد توقعاتش از استاندار رزم دیده‌ی کرمانی به قدری زیاد است که از هر ترفندی برای از میان برداشتنش استفاده خواهند نمود. هر چند تا کنون موفق نشده‌اند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: