‍‍
کد خبر: ۱۰۲۲
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
باید بیش از آن‌که یک فرد را برای حمایت از خود و مشروعیت دادن به فعالیت‌‌های خود بر مسند نگاه داریم، رضایت و مشروعیت ناشی از آن را در بین اقشار مردم پدید بیاوریم

نشریه الکترونیک نقطه / خبر استعفای حجت‌الاسلام جعفری از نمایندگی ولی فقیه در استان کرمان، این روزها یکی از داغ‌ترین اخبار استان است. شاید این استعفای جنجالی را روز عید فطر رقم زده باشد. صدای خسته و رنجور حجت الاسلام که تنها چند دقیقه خطبه خواند و طبق معمول در خطبه‌هایش به خواندن حدیث و روایت اکتفا کرد. و البته کوتاهی خطبه‌‌ها باعث شد طبق معمول اعلام وقایع هفته بماند برای نماز جمعه.


عکس از خبرگزاری مهر

با این حال، کمپین مخالفت با این استعفا که آن را به نقل از فرزند حجت الاسلام جعفری، سیاسی و بر اثر فشار بر ایشان می‌داند، اکنون با هشت هزار دنبال کننده، یکی از بزرگ‌ترین کمپین‌های حمایتی استان است. میزان این حمایت به قدری است که گروه‌های تلگرامی معروف در کنار استاندار بعد از چند سال فعالیت هنوز نتوانسته‌اند به این عدد نزدیک شوند؛ و صد البته کمپین‌های اعتراضی نسبت به انتقال اب و امثالهم.

نکته این که همزمان با اعلان خبر استعفای حجت الاسلام، رسانه‌‌های مخالفِ آن از ارسال نامه به دفتر رهبر انقلاب با امضای سیصد تن از افرادی که نام‌شان معلوم نیست برای عموم، خبر داده‌اند. انتشار فیلم‌های متعدد از سخنان بزرگان نظام در حمایت از حجت الاسلام جعفری نیز سوال برانگیز شده است و در کنار آن، فراخوان برای حضور در نماز جمعه از سوی برخی فعالین این کمپین مجازی. به نظر می‌رسد همه چیز از قبل برای این کار هماهنگ شده است.

خوشبینانه‌ترین حالت از فراخوان حضور در نمازجمعه، حضور این افراد در نماز جمعه به امامت حجت الاسلام جعفری است که بعد از مدت‌های طولانی، صفوف نماز جمعه را تقویت می‌کند و حجت الاسلام را خشنود از حضور مردم. و البته این سوال هم بی جواب می‌ماند که این حامیان سینه چاک امام جمعه، تا کنون کجا بوده‌اند؟ مگر بارها از زبان امام جمعه انتقاد به خلوتی مصلای کرمان را نشنیده‌اند؟!

به ظاهر حجت‌الاسلام جعفری به عنوان بزرگ‌ترین حامی دولت‌‌ها در استان، بزرگ‌ترین سد در مقابل ایراد انتقادات تند به فعالیت‌های دولت مستقر به خصوص در حوزه ایجاد عدالت اجتماعی، فقرزدایی، تقسیم عادلانه‌ی امکانات، اشتغال‌زایی و... نیز به شمار می‌رود. به نظر می‌رسد باید بیش از آن‌که یک فرد را برای حمایت از خود و مشروعیت دادن به فعالیت‌‌های خود بر مسند نگاه داریم، رضایت و مشروعیت ناشی از آن را در بین اقشار مردمی پدید بیاوریم که تا چند سال‌ و به هنگامه‌ی نماز عید فطر، صفوف‌شان به کوچه و خیابان‌های اطراف مصلا می‌رسید، ولی همین چند هفته قبل...

مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: