‍‍
کد خبر: ۱۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۳
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
فعالین سیاسی از گزینه‌هایی همچون حجج اسلام صباحی، عرب‌پور، و عسکری به عنوان جانشینان احتمالی و البته کرمانی سید یحیی جعفری نام می‌برند. گزینه‌‌هایی که هر کدام دستی بر آتش خطابه دارند و سابقه‌ای طولانی در خطابه‌ی جمعه...
نشریه الکترونیک نقطه / خبر کناره‌گیری حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدیحیی جعفری از نمایندگی ولی فقیه در استان کرمان در حالی در رسانه‌های استان و کشور منتشر شده که اخبار ضد و نقیض فراوانی پیرامون این خبر منتشر شده است. سایت خبری گفتار نو، ارگان اطلاع‌رسانی اصلاح‌طلبان و از رسانه‌های نزدیک به سیدحسین مرعشی، از تلاش رئیس شورای سیاست‌گزاری ائمه‌ی جمعه‌ی کشور در جهت اقناع سید یحیی جعفری برای استعفا سخن گفته و خبرگزاری تسنیم به نقل از رئیس شورای مذکور در استان، بی اطلاعی وی از استعفای حجت‌الاسلام جعفری را منتشر نموده است.

اخباری نیز مبنی بر استعفای شفاهی و عدم پاسخ‌گویی به استعفا از سوی شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ی جمعه‌ی کشور در حال انتشار است. در کنار این، راه‌اندازی یک گروه‌ تلگرام با اعضایی که لحظه به لحظه بر تعدادشان افزوده می‌شود، با عنوان «کمپین نه به رفتن حاج آقا جعفری» نیز بر جذابیت ماجرا افزوده است.

به نظر می‌رسد آن‌چه برخی را از کناره‌گیری حجت الاسلام جعفری ناراحت و حتی نگران کرده، جانشینی ایشان می‌باشد. هر چند هنوز هیچ خبری قطعی از استعفا در کار نیست، اما فعالین سیاسی از گزینه‌هایی همچون حجج اسلام صباحی، عرب‌پور، و عسکری به عنوان جانشینان احتمالی و البته کرمانی سید یحیی جعفری نام می‌برند. گزینه‌‌هایی که هر کدام دستی بر آتش خطابه دارند و سابقه‌ای طولانی در خطابه‌ی جمعه. حجت‌الاسلام صباحی و عرب‌پور سابقه‌ی امامت موقت جمعه‌ی کرمان را در کارنامه‌ی خود دارند و حجت‌الاسلام عسکری علاوه بر برخی شهرستان‌‌های استان کرمان از جمله بم، امامت جمعه‌ی شهرستان دزفول را بر عهده داشته است. پیش از این نیز برخی فعالین سیاسی از حجت الاسلام علیدادی امام جمعه‌ی جزیره‌ی کیش به عنوان جایگزین حجت الاسلام جعفری نام برده بودند که آن نیز در هاله‌ای از ابهام فرومانده است.

در هر صورت، هر کس در کسوت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه‌ی کرمان قرار گیرد، باید نقش پدر معنوی را چنان به خوبی ایفا کند که هیچ یک از جناح‌‌های سیاسی از خطبه خواندنش به قدری مسرور نشوند که جناح رقیب را به واسطه‌ی حمایت نماینده‌ی ولی فقیه شماتت کند. منبر خطابه‌ی جمعه نیز باید از بیان صرف مسائل ساده و تقویم ایام هفته که البته برای اقشار مختلف جامعه‌ی ما ضرورت دارد، فراتر برود و به تریبون تبیین ابعاد اندیشه‌‌های انقلابی و ناب امام راحل و رهبر انقلاب تبدیل شود. نماز جمعه با حضور امام جمعه‌ی جدید در کرمان باید به خاستگاه مطالبات مردمی از مسئولین تبدیل شود و جوانان انقلابی را به این سنگر حساس و سرنوشت ساز دعوت کند؛ إن‌شاء‌الله.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: