‍‍
کد خبر: ۱۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
یادداشت میهمان
در رسانه‌ها نیز، اگر خبری از جایگاه گاز طبیعی هست، درباره‌ی منفجر شدن مخزن یکی از ماشین‌هاست و هیچ خبر خاص دیگری از جایگاه‌های گاز طبیعی پیدا نمی‌شود

نشریه الکترونیک نقطه - سیدمحمدامیر گنجعلیخانی/ نمی‌دانم تا به حال گذرتان به جایگاه‌های سوخت طبیعی خورده است یا نه. جایگاه‌هایی که اوایل بسیار طرفدار داشتند و برای عده‌ی کثیری مقرون به صرفه بودند، اما بعد از مدتی به دلیل گران شدن گاز طبیعی از رونق افتادند. اکنون اما با وجود گران شدن بنزین، گزینه‌ی مقرون به صرفه‌تری هستند. در رسانه‌ها نیز، اگر خبری از جایگاه سوخت طبیعی هست، درباره‌ی منفجر شدن مخزن یکی از ماشین‌هاست و هیچ خبر خاص دیگری از جایگاه‌های گاز طبیعی پیدا نمی‌شود. الغرض تفاوت بحث ما همین جاست. اگر سراغ جایگاه سوخت طبیعی رفته‌ایم، به دنبال بررسی علل انفجار مخزن گاز ماشین ها و لزوم بهبود و پیگیری این موضوع نیستیم. بلکه مساله ای جلب توجه کرده است که شاید خیلی ها به آن بی توجه، خیلی ها بی اهمیت و خیلی ها پرداختن به آن را سخیف می دانند.

بهتر است کمی ریزتر شویم. اگر سری به جایگاه‌ها زده باشید و به خاطر حفظ محیط زیست (بخوانید گران بودن بنزین و ارزان بودن گاز طبیعی) یک بار هم که شده از گاز طبیعی برای ماشین‌تان استفاده کرده باشید، متوجه می شوید عدد قیمت نهایی‌ای که باید پرداخت کنید تحت هیچ شرایطی مگر از روی شانس و اقبال، رُند و سر راست در نخواهد آمد و شما باید دست به دامان سکه و پول خرد شوید. تا اینجای کار مساله ای وجود ندارد. مساله زمانی ایجاد می شود که شما بالفرض، 3870 تومان گاز وارد مخزن ماشین‌تان کرده‌اید و حال باید این مبلغ را پرداخت کنید. قاعدتا پرداخت چنین مبلغی سخت است و تنها راه حل این قضیه استفاده از دستگاه کارت خوان و وارد کردن مبلغ است. اما زمانی که بخواهید نقد حساب کنید چه باید کرد؟ برای این مبلغ شما احتمالا دو اسکناس دو هزار تومانی (مجموعا چهار هزار تومان) پرداخت خواهید کرد. در اینجا اپراتور جایگاه باید 130 تومان به شما برگرداند. اما همین جاست که ماجرا مساله دار می شود! در برخی جایگاه‌ها فقط یک سکه 100 تومانی کف دست شما گذاشته می شود و خبری از 30 تومان نیست! ناگفته نماند که این نپرداختن پول، نه از سر نداشتن پول مناسب برای پرداخت، بلکه طوری معلوم می شود که از سر بی تفاوتی برخی اپراتور هاست! شاید حتی یک عذرخواهی یا اظهار شرمندگی، می‌تواند پایان مناسب‌تری برای این مساله باشد تا نپرداختن پول با بی‌تفاوتی.


ممکن است پرداختن به این مساله کمی خنده دار به نظر بیاید و اگر هم کسی الباقی پول خود را مطالبه کند، شاید ویژگی خساست را یادآور بشود. اما از هر دیدی به قضیه نگاه کنیم؛ این پول حق شماست و اپراتور موظف به پرداخت آن. شاید اگر کلی‌تر نگاه کنیم، استفاده حداقل هزار دستگاه در روز از جایگاه و نپرداختن سهم 30 تومانی (به طور میانگین) هر ماشین، می‌توان ماهیانه مبلغی حدود یک میلیون تومان از این طریق به دست آورد. البته بماند تاثیر این پول شبهه‌دار در حقوق اپراتور و سود جایگاه‌دار و اثراتش در آینده این افراد و خانواده‌ی‌ آن‌ها. شاید با تسهیل روش‌های پرداخت غیرنقدی، استفاده از روش‌های پرداخت اینترنتی و استفاده از کارت‌‌های اعتباری و یا حتی گذشت جایگاه‌دار از این سود و بازگرداندن مبلغ بیشتری به خریدار، بتوان این مشکل را حل کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
0
0
جالب بود. تاکسیها هم بقیه پول رو نمیدن
نام:
ایمیل:
* نظر: