‍‍
کد خبر: ۱۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
معرفی مطالبات مردم به منظور بازتاب آن‌ها در رسانه‌، رکن اساسی فعالیت یک رسانه است و نقطه در این راستا دست به سوی صاحبان نظر و اندیشه دراز می‌نماید
نشریه الکترونیک نقطه - احمد ایزدی / در شهر کرمان که مسئولین محترمش قصد دارند اسم کلان‌شهر رویش بگذارند، گویی برخی رسانه‌های مکتوب و برخی مجازی‌ها، شده‌اند روابط عمومی سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی. نوع آگهی‌‌های این نشریات و رسانه‌ها و جنس اخبار منتشر شده از نهادهای مختلف در آن‌ها، به خوبی گویای این است. این میان، کمتر رسانه‌ای هست که از مسئولین این کلان‌شهر که فعلاً جز کاغذ و آرزوهای برخی مسئولین همان کرمان قدیم است، بخواهد کمی توضیح دهند که مثلاً چرا قرارگاه سازندگی‌ای که یک پل چند کیلومتری را در پایتخت شلوغ کشور در مدت کوتاهی ساخته، حالا باید برای ساخت چند روگذر و زیرگذر، سال‌ها تلاش کند و وعده‌ی مسئولین برای بهره‌برداری از آن‌‌ها امروز و فردا شود؟! و بماند اختلال و اتلاف وقت و هزینه‌ی مردمی که گرفتار راه‌بندا‌ن‌ها و تغییر مسیرها و گرد و خاک و سرو صدا و ده‌‌ها مشکل ناخواسته هستند.

شاید زبان هیچ کسی جز رسانه قدرت این را نداشته باشد که از مسئولین سوال کند مشکل حاشیه نشینی شهر کرمان چه زمانی حل خواهد شد؟ با بیل لودر و تخریب چند خانه‌ی محقر و پوشش خبرش با عنوان تخریب «آلونک‌های غیرقانونی» یا هر چیز دیگر، نه خانه‌ی خراب شده‌ی آن بندگان خدا که از سر فقر رفته‌اند در حاشیه‌ی شهر زمین خریده و خانه ساخته‌اند آلونک می‌شود، و نه مشکل زمین خواری در کرمان حل می‌‌شود.

شاید یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که گریبان برخی رسانه‌های کرمان را گرفته، عدم پیگیری یک موضوع است؛ موضوعاتی که در ابتدای امر به آن‌‌ها خیلی جدی و پُرهیجان پرداخته می‌شود و در انتها، معلوم نیست سرنوشت‌شان چه می‌شود. از سرنوشت ساخت بیمارستانی که برای ساختش صدها هکتار زمین تصرف شده و عاری از پوشش گیاهی می‌شوند وجایگزنی‌شان سال‌ها به طول خواهد انجامید، تا سرنوشت تغییر کاربری برخی اراضی در شرق شهر و ساخت هتل بر بلندای کوه‌‌های کرمان، که وضعیتش معلوم است.

اصلاً چه کسی باید میزان سرمایه‌ی موسسه‌ی سرمایه‌گذار در ساخت این هتل را که بررسی کند و آن را با میزان تعهد و مبلغ قراردادش در این پروژه مقایسه کند و وضعیت قانونی موسسه بعد از تعهد را به صورت قانونی برای مردم بازگو نماید؟! کسی غیر از رسانه‌ها این تکلیف را دارد آیا؟!

کرمان، آبستن ده‌ها و صدها مسئله از این دست می‌باشد که تنها و تنها رسانه‌ها وظیفه دارند آن‌ها را به عنوان مطالبات عموم مردم از مسئولین تبدیل نمایند و تا حل نهایی و رسیدن‌شان به نتیجه، از پا ننشینند.

نشریه الکترونیک نقطه، خود را موظف می‌داند به مرور زمان به بررسی مسائل گفته شده و ده‌ها مسئله‌ی مشابه بپردازد و حداقل، سوالی در اذهان مخاطبین خود ایجاد کند. نقطه، در این مسیر خود را یک تنها یک نقطه در کنار سایر رسانه‌هایی می‌داند که نقد، مطالبه‌ی حقوق مردم، انعکاس مطالبات مردم و تلاش برای رفع نیازهای مردم را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌اند. بی‌شک کمک و یاری مخاطبین در معرفی مطالبات مردم به منظور بازتاب آن‌ها در رسانه‌، رکن اساسی فعالیت یک رسانه است و نقطه در این راستا دست به سوی صاحبان نظر و اندیشه دراز می‌نماید.


مطالب مرتبط
برچسب ها: کرمان ، رسانه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: