‍‍
کد خبر: ۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
در حال حاضر 9 دی به حق با مفهوم بصیرت گره خورده است؛ اما به نظر جنبه دوم همواره مغفول می ماند. ای کاش 9 دی را جور دیگری نامگذاری می کردند تا ابعاد دیگری را هم نمایان کند.
نشرهی الکترونیک نقطه - روز 9 دی؛ روزی که به نام «بصیرت و میثاق امت با ولایت» در تقویم شمسی ایران همراه شده است.
دلایل متعددی برای این نامگذاری وجود دارد؛ اینکه مردم با چشم باز به یک غائله 8 ماهه پایان دادند؛ اینکه مردم با بینش صحیح بر فتنه ای خانمانسوز مهر خاتمه زدند؛ اینکه مردم نشان دادند علی رغم عمومیتشان در معنا از خواص جامعه ما هستند؛ اینکه مردم بازهم به رهبری دست بیعت دادند و لبیک گفتند و ...
اما آیا همه چیز فقط مردم بودند. به نظر می آید روز 9 دی روی روشن تر و پررنگتری هم داشت والا همه کشورها از جمعیتی برخوردارند که به آنها مردم اطلاق می شود. مردمی که گاهی سطح آگاهی بالایی هم دارند و قدرت تحلیلشان در مسائل مختلف (مانند 9 دی ما) از خواصشان هم بیشتر است. اما هیچگاه نمی توانند مثل 9 دی ای خلق کنند. چرا؟
در حال حاضر بعد از گذشت چند سال از حوادث سال 88 و وقوع حوادثی مثل بدعهدی های آمریکا در برجام و رخ دادهای سوریه، کسانی که در دل مرض ندارند به درایت و تیزهوشی و تدبیر رهبری در مدیریت امور پی برده اند. اگر در سال 88 و 89 هنوز بودند عده ای که تردید داشتند مدیریت رهبری امام خامنه ای (مدظله) نقص دارد؛ الان بسیاری از آن افراد به این موضوع اذعان دارند که تدبیر ایشان امید نااهلان را به یاس مبدل کرد و اعتماد مردم به نظام را بازسازی نمود.
در حال حاضر 9 دی به حق با مفهوم بصیرت گره خورده است؛ اما به نظر جنبه دوم همواره مغفول می ماند. ای کاش 9 دی را جور دیگری نامگذاری می کردند تا ابعاد دیگری را هم نمایان کند.
روز 9 دی، تنها روز بصیرت نیست؛
روز 9 دی، روز موفقیت در ارائه الگویی مدیریتی برای جامعه است،
روز 9 دی، روز تدبیر رهبری است؛
روز 9 دی، روز ثمر دادن میوه ولایت است؛
روز 9 دی، روز پیروزی گفتمان ولایت است؛
روز 9 دی، روز اصل ولایت فقیه است.
برچسب ها: 9 دی ، روز بصیرت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: