کد خبر: ۱۰۴۳
تاریخ انتشار:۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
پاسدارانه
پاسدارانِ جهان، به عدد انسان‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب سراسر گیتی هستند

نشریه الکترونیک نقطه/ تنها دو روز از دیدار وزیر امور خارجه و فرمانده کل سپاه می‌گذرد، که فرمانده سپاه استان کرمان با اشاره به بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهور، پرده از دستگیری وی توسط سپاه کرمان بر می‌دارد. این، چندمین بار است که سپاه کرمان اقدامی در این سطح انجام می‌دهد. پیش از حضور مجدد ابوحمزه، فرمانده کنونی سپاه ثارالله به کرمان، پاسداران کرمانی یک خانم متهم به جاسوسی را بازداشت کرده بودند. خانمی که اهمیتش برای بریتانیا به قدری زیاد بود که مسئولین بریتانیایی از هر فرصتی، حتی حضور به واسطه‌ی شرکت در یه مراسم سیاسی در ایران، برای آزادی وی با مسئولین ایرانی مذاکره کردند.

اکنون، پس از سال‌ها سکوت درباره‌ی موسسات بزرگ مالی و کارتل‌های غول‌پیکر اقتصادی، ابوحمزه که فرماندهی یکی از موثرترین سپاه‌های استانی کشور را بر عهده گرفته، این سکوت را شکسته و برای چندمین بار به موسساتی همچون خیریه‌ی مولی الموحدین و پروژه‌های عمرانی بزرگی همچون دل عالم اشاره می‌نماید. مولی ‌الموحدین علی رغم تمام تلاش‌های گذشته‌ی رسانه‌ها و مسئولین از جمله معاون اسبق استاندار کرمان در دولت آقای احمدی‌نژاد که اکنون ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد، هنوز جوابی به پرسش‌های اساسی پیرامون خود نداده است. پرسش‌هایی از جمله این‌که چرا اشخاص حقوقی در هیئت بالادستی این مجموعه حذف شوند و افراد حقیقی از یک طیف سیاسی جایگزین آن‌ها شوند. و یا این سوال که چرا این افراد باید برای بعد از خود نیز شخصی را معرفی نمایند و عملاً خیریه‌ای که برای مردم و از پول مردم راه افتاده، موروثی شود؟ سوالات دیگری همچون نحوه ی پرداخت مالیات کارتل‌های اقتصادی اقماری این موسسه‌ی به‌اصطلاح خیریه نیز مطرح است و هیچ جوابی به آن‌ها داده نشده است.

دل عالم نیز طرح دیگری بود که هر چند موافقت اولیه‌‌اش را در سفر ریاست جمهوری به کرمان گرفتند، اما بلافاصله دستگاه قضایی استان به آن ورود کرد و فسادش اعلام شد. حالا این طرح که با حمایت معاون اول رئیس جمهور در هیئت دولت مصوب شده، برای بررسی فساد روی میز رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی یعنی همان آقای معاون اول قرار گرفته. سوی دیگر دل عالم، منفعتش برای استان بود. قراردادی که بر مبنای آن صدها هکتار زمین مرغوب که دقیقاً روی مخازن آب زیرزمینی شهر کرمان قرار دارند، در اختیار یک طیف سیاسی قرار می‌گرفت و مقرر می‌شد در ازای آن بزرگراهی از کرمان به بندرعباس ساخته شود. بزرگراهی که باید در موازات مسیرهای سه گانه از کرمان به بندرعباس بشود و اهمیت و ضرورتش برای کرمان مشخص نیست.

این روزها، رزمنده‌های کرمانی در جبهه‌‌های مختلفی در حال نبرد هستند. حاج قاسم یک سوی جبهه ایستاده، رزمندگان سپاه ثارالله از یک‌سو در مرزهای شرقی به نگهبانی ایستاده‌اند و از سویی در مرزهای ملتهب غرب کشور. ابوحمزه، فرمانده سپاه سرافراز کرمان سنگر حفاظت از منابع مالی و اقتصادی استان و حراست از آبرو و عزت مردمان مستضعف را فرماندهی می‌کند و دادخدا سالاری، دادستان خوش قریحه‌ی کرمان که طعم جهاد و مبارزه با ظلم و فساد را از نوجوانی و در جبهه‌‌های جنگ با صدامیان چشیده، در سوی دیگر جبهه‌ی مبارزه با فساد، به سان پاسداری غرّان، سینه سپر کرده و به جهاد ایستاده.

دست و بازوی‌تان را می‌بوسیم که بار سنگین مبارزه‌ای عظیم را بر دوش گرفته‌اید و پاسدارانه، مایه‌ای آرامش خاطر مردم این دیارید. پاسدارانِ جهان، به عدد انسان‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب سراسر گیتی هستند و کفر، همیشه دشمن این جبهه‌ی حق بوده و خواهد بود.